Планински одмор во Боровец (03.01-05.03.2023)! До 19% попуст ноќевањe со појадок или појадок и вечера во сместување по избор во Moura Boutique Hotel

Цена од

3224 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3658 ден.

Попуст

12%

Заштеда

434 ден.
 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • Hotel Moura, Borovets, Bulgaria

  Одведи ме таму

  +359 884 300 399

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице за ноќевањe со појадок или појадок и вечера во сместување по избор 

Опции на понудата:

BB ноќевање во мала двокреветна соба (без балкон) 3,658 ден. (59 еур)
3,224 ден. (52 еур)
BB ноќевање во стандардна двокреветна соба (без балкон) 4,278 ден. (69 еур)
3,534 ден. (57 еур)
BB ноќевање во двокреветна делукс соба (со балкон) 5,270 ден. (85 еур)
4,278 ден. (69 еур)
BB ноќевање во трокреветна соба (без балкон) 3,534 ден. (57 еур)
3,224 ден. (52 еур)
HB ноќевање во мала двокреветна соба (без балкон) 4,464 ден. (72 еур)
3,968 ден. (64 еур)
HB ноќевање во стандардна двокреветна соба (без балкон) 4,898 ден. (79 еур)
4,278 ден. (69 еур)
HB ноќевање во двокреветна делукс соба (со балкон) 6,200 ден. (100 еур)
5,084 ден. (82 еур)
HB ноќевање во трокреветна соба (без балкон) 4,340 ден. (70 еур)
3,844 ден. (62 еур)

Понудата е по лице и во неа е вклучено:

 • Пијалоци за добредојде при пристигнувањето во собата
 • Фитнес сала
 • Детски клуб со забавно друштвени игри
 • Wi-Fi интернет низ целиот хотел
 • Ски просторија за складирање на сопствена ски опрема

*За закуп на двокреветна соба се потребни минимум 2 лица додека за трокреветна се потребни минимум 3 лица

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.01.2023 до 05.03.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот неопходно е да се информирате за слободни места во хотелот и да направите предрезервација на телeфон +359 884 300 399 или e-mail [email protected]
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја потврдите уплатата и да ја комплетирате резервацијата
 • За закуп на двокреветна или двокреветна делукс соба се потребни минимум 2 лица додека за трокреветна се потребни минимум 3 лица
 • Сместувачкиот капацитет на двокреветната соба е (2 возрасни или 2+1 дете), на двокреветната делукс соба (2 возрасни, 2+1 дете, 2+2 деца) додека трокреветната соба е за 3 возрасни лица
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • Бесплатно сместување на прво дете до 12,99 години
 • За второ дете до 12,99 години, сместено во сместено во делукс двокреветна соба, во хотелот се доплаќа 50% од цената на ваучерот за ноќевање
 • За трето возрасно лице сместено во трокреветна соба се купува дополнителен ваучер во износ од целата сума
 • За единечно сместување потребно е да купите 2 купони
 • За паркингот се доплаќаат се плаќаат 6 € на ден
 • Сите доплати се вршат директно во рецепцијата на хотелот

Опис

Хотелот „Мура“ е дел од синџирот хотели „Астери Хотели“ и се наоѓа во срцето на Боровец спроти жичарницата.
Боровец е првото бугарско одморалиште и најблиското зимско одморалиште до главниот град Софија. Сместено во подножјето на Рила и е омилено место за рекреација на жителите на главниот град, и поради неговата близина и поради неговата убавина и стравопочит и можности за скијање спортови.

Одморалиштето се наоѓа на 1.350 метри надморска височина во подножјето на северните падини на Рила.  Главниот град Софија е оддалечен 68 километри, Благоевград е 83, а Пловдив на 125 км.

Класичната романса на сега реновираниот хотел Мура е вешто комбинирана со храбар дизајн, динамични бои и сите удобности за градскиот човек. Хотелот располага со 46 двокреветни, 19 трокреветни соби, 1 апартман и 1 семејна соба. Сите соби имаат сопствено купатило, телефон, ТВ и фрижидер/минибар, Wi-Fi, а собите на првиот кат имаат и тераси.

Просториите на првиот и вториот кат од хотелот се целосно реновирани, наместени со дизајнерски мебел од масивно дрво и опремен со модерна техника.

Главниот ресторан на хотелот има капацитет за 200 лица и 150 лица има капацитет терасата до ресторанот. Тие им нуди на гостите софистицирано a la carte мени од претежно грчка, италијанска и европска кујна подготвена од нашиот готвач од Грција, лоби бар со камин, маса за билјард и пространа тераса со греалки за зима, отворен базен со тераса и лежалки за летната сезона, терени за бадминтон, одбојка, мини фудбал.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.