Релаксирајте се! До 50% попуст на ноќевање за две лица во апартман по избор: De Lux апартман или Вила Коста во Апартмани Коста - Охрид

РАСПРОДАДЕНО

Релаксирајте се! До 50% попуст на ноќевање за две лица во апартман по избор: De Lux апартман или Вила Коста во Апартмани Коста - Охрид

Цена

990 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,990 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1,000 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени : 24

 • ул. Цар Самоил бр. 26, Охрид Охрид, Macedonia (Македонија), 6000

 • 071 935 679

 • vilakosta@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 21:00
 • ул. Цар Самоил бр. 26, Охрид Охрид, Macedonia (Македонија), 6000

 • Одведи ме таму

 • 071 935 679

Добивате

Ноќевање за 2 лица во двокреветен апартман по избор во: 

 • Ноќевање за двајца во Вила Коста, цена: 1990 ден. 990 ден.
 • Ноќевање за двајца во De Lux Апартман , цена: 1990 ден. 1190 ден.

*Понудата не важи за 29.12.2018-01.01.2019


Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.11.2018 до 31.01.2019
 • Пред да го купите ваучерот потребно е да направите резервација на телефон или e-mail
 • По купувањето на ваучерот потребно е да го испратите на e-mail со цел да ја комплетирате резервацијата, истовремено оставите контакт телефон
 • Потребно е да го приложите оптечатен ваучерот при посетата на Апартмани Коста
 • Потребно е да купите минимум 2 купони за едновремено користење на апартманите
 • За деца до 5 год. бесплатно доколку не користи посебен кревет
 • За деца над 5 год. или трет возрасен се доплаќа во апартманите 300 ден. за ноќевање
 • Можете да купите повеќе ваучери и да ги комбинирате за повеќе ноќевања
 • Туристичката такса не е вклучена во цената, и изнесува 60 денари по лице на ден, и доплатата се врши директно во Апартмани Коста
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот до истекот на рокот истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Понудата не важи за 29.12.2019-01.01.2019

Опис

Целосно уживање и релаксација во едни од најубавите апартмани во Охрид! Со овој купон имате можност да изберете еден од апартманите:

Вила Коста

 • Тоалет и бања
 • ТВ/ Кабелска
 • Фрижидер
 • Постелнина/пешкири
 • Бесплатен wi-fi интернет
 • Фен за коса

De Lux Апартмани Коста

 • Спална соба
 • Чајна кујна
 • Фрижидер
 • Тоалет и бања
 • ТВ/Кабелска
 • Постелина/пешкири
 • Фен за коса
 • Бесплатен wi-fi интернет

De Lux Апартманите Коста се отворени во 2010 и се наоѓаат во строгиот центар на Охрид, непосредно до Охридската гимназија Св. Климент Охридски на 100 м од брегот на езерото. Инаку достапни се 6 апартмани, двокреветни и трокреветни, сите се со посебни влезови, на еден спрат. Собите се луксузно опремени со француски лежаи + чајна кујна и фрижидер

Секоја соба е опремена со: сопствено купатило, ТВ/ кабелска, фрижидер и постелнина (голем пешкир за капење, пешкир за лице и уште еден помал пешкир, хотелски сапунчиња, мини шампони и фен за коса). Во собите исто така има бесплатен wifi интернет.

Grouper водич

Градот Охрид е најпознат по своите средновековни тврдини, археолошки наоѓалишта, спомен-куќи, музеи и цркви. Наш предлог е да ги посетите едни од најпознатите: Самуиловата тврдина (X/XI век, Народен музеј - Куќите на Робевци и Христо Узунов, Музеј на словенската писменост (XVIII век), Антички амфитеатар, Спомен-куќата на Григор Прличев, Светиклиментовиот универзитет и археолошките наоѓалишта на Плаошник. Ах да, и да не го заборавиме фактот дека Охрид е домаќин на вкупно 365 цркви, по една за секој ден во годината. Доколку се уште не сте ги виделе овие безвременски градби, не двоумете се да ги посетите црквата Св. Софија, манастирот Св. Наум, црквата Св. Јован Канео и многу други повеќе или помалку познати цркви во и околината на Охрид.

Не заборавајте да пробате охридско ѓомлезе и да пиете кафе во некој од кафиците покрај охридскиот кеј и да уживате во поглед кон езерото.

Охрид - градот на големиот број на цркви и манастири, градот познат како Балкански и Европски Ерусалим. Градот го краси најголемото природно езеро по кое го добил своето име, Охридско езеро кое воедно е и најдлабокот езеро на Балканот. Градот Охрид, наследник на стариот Лихнидос, постои повеќе од 2500 години. Уште од антички времиња, на просторот на градот Охрид достигнувањата на цивилизацијата се менувале, со подеми и падови. Градот Охрид го преживеал сето тоа и постои под истото име се до денес. Легендата кажува дека основач на античкиот град на овој простор вил Феникиецот Кадмо, кој основал династија заедно со античките Енхелени.

Како град заштитен под UNESCO, Охрид денес е збир на антички, старовековни градби, богата култура и автентична архитектура која е препознатлива за овој град. Неверојатните пејзажи и недопрената природа се уште една причина плус зошто Охрид станува најомилен град меѓу туристите. Планината Галичица и истоимениот национален парк ги нудат најдобрите патеки за планинарење и велосипедизам и незаборавниот поглед кон Охридското езеро. Интересен факт е што охридскиот бисер е вистински "дијамант" на Охрид. Тој не се прави од школки туку од крлушките на рибата плашица. Рецептот и начинот на изработка на охридските бисери доаѓа од руски војник кој занаетот го пренел само на едно семејство во Охрид.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ