Посетете го градот Ferrara, меѓународен културен центар (18.02-01.04.2020)! До 41% попуст на 3 или 4 ноќевања за 2 лица со појадок во Il Giardino Di Rebecca

Цена од

11346 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

18600 ден.

Попуст

39%

Заштеда

7254 ден.
 • Il Giardino di Rebecca, Via Arginone, Ferrara, Province of Ferrara, Italy

  Одведи ме таму

  +39 532 769115, +39 338 52 96 400

  info@ilgiardinodirebecca.it

Добивате

Опции на понудата:

3 BB ноќевања 18,600 ден. (300 еур)
11,346 ден. (183 еур)
4 BB ноќевања 24,800 ден. (400 еур)
14,570 ден. (235 еур)

Во понудата е вклучено:

 • 3 или 4 ноќевања со појадок во стандардна двокреветна соба за 2 лица
 • Една влезница за спа за ексклузивна употреба за 2 лица: сауна, џакузи, релаксација (секој ден 10:00-20:00 задолжителна резервација однапред)
 • Wi-Fi 
 • Бесплатен приватен паркинг 
 • Пријавување од 14:00 часот - 19:00 часот, одјавување 08:00 - 10:30 часот
 • За туристичката такса се доплаќа директно во хотелот 1,50 € по лице за ноќевање (за лица над 18 години)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.02.2020 до 01.04.2020
 • Потребно е да се информирате за слободни места на info@ilgiardinodirebecca.it
 • Доколку има слободни места потребно е да ги купите купоните и кодовите да ги внесете на следниот линк http://register.hotelvoucheronline.com (купон код во полето Coupon code и пин код во полето Security code).
 • По внесувањето на кодовите добивате ваучер од хотелот кој е потребно да го испратите на info@ilgiardinodirebecca.it за потврда на резервацијата.
 • За домашни миленици се доплаќа 10 € за престој
 • За изнајмување спа комплет (бањарка и папучи) се доплаќа 3 € по лице
 • За деца до 1 год. се доплаќа 10 € за ноќевање во креветче или дополнително легло
 • За деца од 2-5 год. се доплаќа 10 € за ноќевање на дополнително легло
 • За деца од 6 и повеќе год. се доплаќа 15 € за ноќевање на дополнително легло

Опис

Il Giardino di Rebecca се наоѓа на кратко возење со велосипед од историскиот центар на Ферара, град на уметноста и наследството на УНЕСКО.

Вилата има голем приватен паркинг. Неодамна реновиран и декориран во модерен стил, појадокот е опкружено со градина каде што гостите можат да се релаксираат во летното време покрај малиот базен, далеку од градскиот сообраќај, потопен во оаза на спокојство. Вилата се наоѓа во село, но на непосредна близина на историскиот центар на Ферара, 10-минути возење од замокот Ести. Вилата ви посакува добредојде во пријатна и релаксирачка атмосфера.

Натуралистички посети и екскурзии, за пријатно патување со велосипед или за посета на По Делта и Комачио.

 Сите соби имаат неверојатно ниво на конзорци и се опремени со инсуитни бањи со туш, греење, климатизација, сателитска LCD телевизор и безжична врска со Интернет. Уживајте во приватниот паркинг, мал базен, сонцето тераса, затворен спа со сауна и џакузи и игралиште. Уживајте во нашето отворено внатрешен двор каде појадок се служи ал фреско.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.