Зима во Банско (01.12-20.12.2021)! До 59% попуст на ноќевање со појадок + користење на СПА во сместување по избор во Hotel Iceberg 3*

Цена од

1240 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2203 ден.

Попуст

44%

Заштеда

963 ден.
 • Ortse Popiordanov 17

  Одведи ме таму

  +359 897 883 446

  iceberg@monarch.bg

Добивате

Понудата е по лице или за наем на сместување по избор: 

Опции на понудата:

BB ноќевање во стандардна двокреветна соба (1 лице) 2,990 ден. (48 еур)
1,240 ден. (20 еур)
BB ноќевање во единечна соба 2,203 ден. (36 еур)
1,860 ден. (30 еур)
BB ноќевање во Double Superior соба (1 лице) 2,688 ден. (43 еур)
1,364 ден. (22 еур)
BB ноќевање во семејно поткровје (за 4 лица) 5,035 ден. (81 еур)
4,464 ден. (72 еур)
BB ноќевање во апартман (за 4 + 2 лица) 7,553 ден. (122 еур)
5,332 ден. (86 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Користење на СПА центар (внатрешен базен, џакузи, парна бања, сауна)
 • Фитнес центар
 • Детско катче 
 • Ски гардаробер за сопствена опрема
 • Дневен трансфер до почетната станица на лифтот и назад
 • Детско креветче (се доставува претходно барање до хотелот)
 • Детско столче за хранење (достапно во ресторанот)
 • Големи крпи за во СПА центарот
 • Интернет
 • Паркинг
 • Хотелско осигурување
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

БОНУС: доколку престојувате 4 ноќевања, од недела до среда, добивате бонус едно ноќевање во четврток. 

БОНУС: доколку престојувате 6 ноќевања добивате бонус едно ноќевање со појадок 

*Бесплатната ноќ е од најниската цена за престој 

*Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.12.2021 до 20.12.2021
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата 
 • Заради ситуацијата со Коронавирус (КОВИД -19) хотелот го задржува правото да направи промени во организацијата, условите и условите за користење на дополнителни објекти во комплексот.
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • БОНУС: доколку престојувате 4 ноќевања, од недела до среда, добивате бонус едно ноќевање во четврток. 
 • БОНУС: доколку престојувате 6 ноќевања добивате бонус едно ноќевање со појадок 
 • Бесплатната ноќ е од најниската цена за престој
 • Во Double Superior соба може да бидат сместени 3-то и 4-то лице со доплата во зависност од условите
 • Во апартман може да бидат сместени 5-то и 6-то лице со доплата во зависност од условите 
 • Семејното поткровје има две соби. Во едниот дел има тип соба, за спална и дневна а во другиот дел има два редовни кревети 
 • Собите немаат балкон
 • За погодност на сите клиенти не препорачуваме сместувње на возрасни лица на дополнителни легла
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати:

 • За дете до 1.99 год. сместувањето е бесплатно
  Постои можност за детско креветче за кое е потребно претходно барање
 • За дете од 2 до 5.99 год. сместувањето е бесплатно за сместување со две лица на дополнително легло на база на BB, потребна е доплата за пансион
 • За второ дете од 2 до 5.99 год. се доплаќа 30% од цената на купонот за сместување со две лица на дополнително легло на база на BB 
 • За дете од 6 до 11.99 дете години се доплаќа 50% од цената на купонот за сместување со две лица на редовно легло на база на BB 
 • За трето возрасно лице се доплаќа 80% од цената на купонот за сместување на база на BB

Опис

Појадок (7:30 - 10:00 часот) - појадокот е на блок маса: млечни производи, колбаси, јајца, тестенини, житарици, овошје, зеленчук, џемови и мармалд. Пијалоци кои се вклучени во појадокот: кафе, чај, минерална вода, сок. 

Хотел „Iceberg“ - Банско Местоположбата на хотелот е во срцето на Банско. Со своја гостопримливост ќе ве угости хотелот со три ѕвезди „Iceberg“. Лоциран во центарот на градот хотелот е на 800 метри одалечен од гондолата. На располагање на гостите се ресторанот, лоби барот, ски-гардеробер, сала за забава, Wi-fi како и СПА центар.

Хотелот на сите свои гости им нуди трансфер до гондолата и бесплатен паркинг.

Хотелот располага со 35 соби, од кои 25 двокреветни соби, 3 двокреветни проширени соби, 4 фамилијарни соби и 3 апартмани. Сите соби на првиот и вториот спрат се со тераса, додека на третиот кат сите соби се со панорамски поглед. Собите се опремени со две одделни кревети или брачни кревети, мини бар, телефон, кабловска телевизија, бања со туш кабина и сеф за предмети.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.