Уживање во Банско (10.07-22.12.2022)! До 10% попуст на ноќевање, ноќевање со појадок, ноќевање со појадок и вечера или All Inclusive ноќевање + користење на СПА центарот во Royal Bansko 3*

Цена од

1116 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1240 ден.

Попуст

10%

Заштеда

124 ден.

Купени: 4

 • Gramadeto Area

  Одведи ме таму

  +359 899 106 931

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице за едно ноќевање по избор

Опции на понудата:

RO ноќевање + СПА 1,231 ден. (20 еур)
1,116 ден. (18 еур)
BB ноќевање + СПА 1,579 ден. (25 еур)
1,426 ден. (23 еур)
HB ноќевање + СПА 2,105 ден. (34 еур)
1,922 ден. (31 еур)
All Inclusive ноќевање + СПА 2,623 ден. (42 еур)
2,356 ден. (38 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Користење на СПА центар + базен со вклучени лежалка и чадор
 • Џакузи со минерална вода
 • Внатрешен затоплен базен со секција за деца (температура на вода 30°, температура на воздух 35°)
 • Финска сауна + кофа за туширање во сауната
 • Ароматизирана парна бања
 • Зона за релаксација
 • Користење на мултифункционален терен за тенис, фудбал
 • Користење на целосно опремен фитнес центар
 • Бесплатен престој за домашни миленици
 • WiFi и релакс зона
 • Детско катче
 • Голем Паркинг
 • Ски гардеробер
 • Пинг понг, шах, табла, карти
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

*Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
*Доколку престојувате 6 ноќевања, добивате 1 ноќевање бесплатно

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.04.2022 до 22.12.2022
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email: [email protected] или телефон: +359 899 106 931
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сместувањето може да биде во двокреветно студио (за 2 лица), апартман со една спална (2 + 2) или апартман со две спални (4 + 2) во зависност од исполнетоста на капацитетот
 • За закуп на соба потребно е да престојуваат минимум 2 лица
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • На барање на гостите може да се овозможи и бебешко креветче
 • Престојот на домашни миленици е бесплатен
 • СПА центарот се користи од 08:00 - 22:00 часот
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати во хотелот:

 • За едно дете до 11,99 години сместувањето е бесплатно
 • За второ дете до 11,99 години на дополнително легло се доплаќa 6 € за RO ноќевање, 7 € за BB ноќевање, 9 € HB ноќевање, 12 € All Inslusive ноќевање
 • За дете од 12 до 16,99 години на дополнително легло се доплаќа 9 € за RO ноќевање, 12 € за BB ноќевање, 15 € HB ноќевање, 19 € All Inslusive ноќевање
 • За дете над 17 години или трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 14 € за RO ноќевање, 18 € за BB ноќевање, 24 € HB ноќевање, 31 € All Inslusive ноќевање
 • Сместување во собите е после 14 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • All inclusive сместувањето започнува со вечера на денот на пристигнување и завршува со појадок на денот на заминување

Доплати:

 • Аркадни игри, флипери и фудбалче: 0.5 € по игра
 • Play Station 4: 2.5 € за еден час
 • Билјард: 1€ за 1 партија
 • Изнајмување на бањарка: 1.5 € за целиот престој
 • Изнајмување на папучи: 1 € за целиот престој
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Место за скара: 20 € за 2 часа
 • Организација на родендени (цена по договор)
 • Користење на сала за семинари/банкети (цена по договор)
 • Работно време на релакс центарот е од 10:00 до 20:00ч.
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Безбеден подземен паркинг (по претходен договор): 8 € на ден
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој 
 • Понудата не важи за групни резервации
 • Сите доплати се прават директно во хотелот

Опис

Програма за BB, HB или All Inclusive 
Појадок (од 08:00 до 10:00 часот) - појадокот се служи во шведска маса и вклучува: разновиден асортиман на свежо овошје и зеленчук, топло и ладно бифе.
Потрошувачка на висококвалитетни пијалоци: сокови и газирани пијалоци, нектар, еспресо кафе, топло чоколадо, капучино, млеко, чај, минерална вода. За помалку од 15 луѓе се служи појадок според менито.
Ручек (12:30 - 13:30) Ручекот се служи на шведска маса и вклучува: свежо подготвени варени вегетаријански и месни јадења, салата, супа, овошје и десерти. Конзумирање на неограничени количини алкохол и безалкохолни пијалоци: ракија, вотка, виски, џин, мастика, бело/црвено вино, точено пиво, сокови и газирани пијалоци, нектар. За помалку од 15 луѓе се служи појадок според менито.
Вечера (од 18:00 до 20:00 часот) Вечерата се служи на шведска маса и вклучува: свежо подготвени варени вегетаријански и месни јадења, супа, салати, скара,
овошје и десерти. Неограничена потрошувачка на алкохолни и безалкохолни пијалоци: ракија, водка, виски, џин, мастика, бело/црвено вино, точено пиво, сокови и газирани пијалоци, нектар. За помалку од 15 луѓе се служи појадок според менито.

Минерална вода
Главен извор на минерална вода во комплексот Кралско Банско е селото Елешница кој има извор од левата страна на реката Златарица.
Минералните води се од родопскиот - локални термални води. Местото е еколошки чисто, со умерена клима и простран поглед на планината Пирин.
Водата се анализира во Акредитирана хемиска лабораторија за минерална анализа на вода од Националниот центар за FLR, а радиохемиските тестови се направени во Радиохемија на АД "Геологија и геофизика". Заедно со лабораторијата на NCFLM инсталираше постројка за сорпција на флуор.

Придобивки:

 • превенција од кариес
 • превенција од белодробни заболувања - со вдишување
 • третира трње, дископатија, ишијас, трауматски повреди на зглобовите и коските, рани и кожни болести
 • третман со пиење е за гастроинтестинални, бубрежни, уролошки и хепатални билијарни заболувања, гихт, дијабетес итн.

Дали сакате да избегате од напорниот и стресен начин на живот? Барате мир и тишина? Хотелот се наоѓа на само 200м. од Националниот парк Пирин, кој се смета за светско наследство и 500м. од комплексот лифтови Ројал Банско и е вистинското место за вас и вашето семејство.

Апарт Хотел Ројал Банско има 100 апартмани лоцирани во еден главен блок со четири лифтови. Повеќето од нив нудат уникатен поглед на
планините Пирин, Рила и Родоп. Апартманите се модерно опремени и ги нудат сите потребни удобности за кратки и долги одмори.

Нашите гости можат да користат панорамски, загреан базен со детски дел, сауна, парна бања, шок кофа, соба за масажа, фитнес, детско игралиште, два ресторани, лоби бар, соба за игри, тенис на маса, билијард, скара, паркинг на отворено, безжичен интернет и отворен мултифункционален терен за тенис, фудбал и одбојка.

Ројал Банско е местото каде што може да се стане едно со природата и да се впиете во нејзината убавина. Добредојдовте!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

   

  

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.