Пакет две ноќевања за 8ми Декември во Банско (07.12-09.12.2021)! До 59% попуст на ноќевањe со појадок + ноќевање со појадок и празнична вечера во сместување по избор + користење на СПА центар во St. Ivan Rilski Hotel

Цена од

6014 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

14260 ден.

Попуст

58%

Заштеда

8246 ден.
 • Bansko, Bulgaria (България), 2770

  Одведи ме таму

  00359 2 8 107 700, 00359 749 87 400

  reservations@saintivanrilski.com

Добивате

Понудата е по лице за наем на сместување по избор:

Опции на понудата:

1 BB + 1 HB ноќевањe во двокреветна соба/студио (2+1) 14,260 ден. (230 еур)
6,014 ден. (97 еур)
1 BB + 1 HB ноќевањe во промо соба без балкон (2+0) 13,020 ден. (210 еур)
5,332 ден. (86 еур)
1 BB + 1 HB ноќевањe во апартман со една спална соба (2+2) 15,934 ден. (257 еур)
6,510 ден. (105 еур)
1 BB + 1 HB ноќевањe во делукс двокреветна соба (2+1) 15,934 ден. (257 еур)
6,510 ден. (105 еур)
1 BB + 1 HB ноќевањe во премиум дизајн двокреветна соба/студио (2+0) 16,492 ден. (266 еур)
8,804 ден. (142 еур)
1 BB + 1 HB ноќевањe во пентхаус со врвен дизајн (2+0) 16,492 ден. (266 еур)
11,966 ден. (193 еур)
1 BB + 1 HB ноќевањe во премиум дизајн на пентхаус (2+1) 16,492 ден. (266 еур)
11,966 ден. (193 еур)
1 BB + 1 HB ноќевањe во премиум дизајн на пентхаус (4+1) 18,228 ден. (294 еур)
8,990 ден. (145 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Пакет од 2 ноќевање со појадок и вечера
 • Празнична вечера на 8ми Декември (мени со 3 јадења и напитоци: минерална вода, газирани пијалоци, 2 вида сок по избор, кафе, капучино, вино и пиво)
 • Забава со DJ 
 • Користење на СПА центар (внатрешен и надворешен базен, џакузи, сауна и парна бања)
 • СПА зоната е наменета за лица над 16 год. 
 • Фитнес центар
 • Превоз до почетната станица на лифтот
 • Осигурување, данок и такса
 • Паркинг

*Пријавувањето во хотелот е после 15 часот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.11.2021 до 07.12.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail
 • Потребно е да го приложите отпечатен ваучерот при пристигнувањето во хотелот
 • По купувањето на ваучерот неопходно е да направите резервација на телефон или e-mail адресата од хотелот при што ќе го соопштите и бројот на ваучерот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати:

 • За дете до 1.99 години престојот е бесплатен 
 • За прво дете до 11.99 години престојот е бесплатен 
 • За дете од 12 - 15.99 години се доплаќа 50% од цената на купонот
 • За трето возрасно лице (над 16 години) e потребна доплата од 67€ за дополнително лего
 • За дополнителна вечера на 07.12 на шведска маса потребна е доплата од 20 €
 • Сместување за 1 возрасен со дете до 16 години во двокреветна соба, детето се сместува по цена за возрасен на дополнително лего
 • Сместување за 1 возрасен со 2 деца од 2 до 16 години се наплатува по цена од стандардна двокреветна соба
 • За престој во премиум дизајн на пентхаус е потребно да престојуваат минимум 4 лица
 • За престој во соба или студио е потребно да престојуваат минимум од 2 до 4 лица во зависност од капацитетот
 • За сместување во еднокреветна соба се доплаќа 75% од цената на купонот
 • За сместување на домашни миленици се доплаќа 5€ за еден ден

Опис

St. Ivan Rilski Holiday Village е дел од FPI Hotels & Resorts, водечки хотелски ланец познат по својот висок квалитет на услуга и престој. Услугите и индивидуалниот пристап кон секој гостин го прави овој хотел да се разликува од останатите.

Се наоѓа во подножјето на Пирин планина, недалеку од скијачките писти на Банско со тотална површина од 16 000 m2. Изграден во алпски архитектурен стил со традиционални мотиви на регионот, се состои од 4* со капацитет од 107 двокреветни соби, голем спа центар и 4 исклучителни куќи со апартмани со капацитет од 77 соби и еднособни апартмани. Карактеристичен со својата алпска архитектура и стил, овој хотел е вистински рај за оние кои бараат удобност, спокојство и луксуз.

Сите соби во хотелот располагаат со кабловска телевизија, мини бар, телефонска линија, брз интернет, луксузна бања со фен, хипоалергенски меки ќебиња, и електронски систем на заклучување на вратите.

Услугата и третманон на гостите во овој хотел е незаборавно уживање, релаксација и искуство на врвна професионалност.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.