28% попуст на ноќевање со појадок во двокреветна соба во Хотел Дрим - Струга во вредност од 1800 ден. по цена од 1300 ден.

РАСПРОДАДЕНО

28% попуст на ноќевање со појадок во двокреветна соба во Хотел Дрим - Струга во вредност од 1800 ден. по цена од 1300 ден.

Цена

1,300 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,800 ден.

Попуст

28%

Заштеда

500 ден.

Купени : 1

 • Kej Борис Кидрич 51, 6330 Струга 6330 Струга

 • +389 46 785 800

 • sales@drim.com.mk

Добивате

Понудата е по лице и вклучува ноќевање со појадок во двокреветна соба во Хотел Дрим - Струга

*Понудата не важи за периодот 25.10-29.10.2018


Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.10.2018 до 20.12.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Понудата не важи за периодот 25.10-29.10.2018
 • За закуп на двокреветна соба потребно е да купите 2 купони.
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа. 
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • За деца  0-6 год. (без посебен кревет или во детско креветче) во двокреветна соба со 2 возрасни е бесплатно
 • За деца од 6 до 12 години на дополнителен кревет во една трокреветна соба со 2 возрасни 50% попуст
 • Пред да се купи купон, потребно е да се добие потврда за слободна соба од хотелот
 • Оваа понуда не важи за учесници и гости на конференции, семинари и останати настани за кои се креираат посебни понуди. 
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.
 • Акцијата за Mastercard бонус важи до 19.11.2018 год.

Опис

Велат, „како Струга нема друга“, и навистина е така. Доколку летово пропуштивте барем еднаш да го посетите овој прекрасен македонски бисер, тогаш, сè уште не е предоцна да го направите тоа и во почетокот на есента.

Струга е сместена е во подножјето на планината Јабланица, на североисток од Караорман и на југоисток од ГаличицаЛежи во Охридско-Струшката котлина, на северниот брег од Охридското Езеро, непосредно на местото каде се излива реката Црн Дрим од Охридското Езеро. Прекрасната природна околина е тоа што го прави градот да биде толку единствен. Струга е мултикултурен град каде на едно место можете да ги видите сите автентични убавини за Македонија - езеро, планина, река и прекрасна природа.

Grouper водич

Старата чаршија во Струга претставува збир од најразлични занаети, меѓу кои може да се насети миксот од култури со кои овој град е обоен. Доколку се најдете тука, задолжително седнете во некоја од околните слаткарници, и за „ситни пари“ задоволете ги максимално вашите сетила. Во последните години во Струга може да се ужива во одлично уредени плажи од светски калибар, па иако летото заврши сепак појдете да испиете едно кафе со поглед на прекрасното Охридско Езеро. Секако не пропуштајте да посетитие некое од живите кафулиња долж реката Дрим кои се одлуични и за вечерни излегувања. Уште една работа која вреди да се посети во Струга е и спомен домот на Браќата Миладиновци е подигнат во знак на благодарност на Димитар и Константин Миладинов и за се она што направија за македонската национална преродба. Оваа значајна институција се наоѓа во улицата која што го носи нивното име.

За Хотел Дрим

Собите располагаат со:

 • LCD телевизор и кабелска телевизија;Клима; Интернет пристап
 • Телефон, фен / мини бар
 • Балкон со Lake View (освен 23 соби на горниот кат)
 • Дневна соба, кујна (само апартмани) и џакузи (само апартмани)

Хотел Дрим искуството започнува во моментот кога ќе пристигнете низ вратата на хотелот и го откриете нашиот свет. Одразувајќи ја енергичната и препознатлива околина, уникатните вкусови на Струга се вградени во ѕидовите на Хотел Дрим, со што патувањето во овој град е повеќе од едноставна посета. Тоа ќе биде Вашето персонално искуство, овозможувајќи ви да пристигнете како турист и си заминете како да сте биле тука со години. И ако навистина сакате да одите на "локален" начин, зошто да не ја одберете нашата понуда од возење со еден од нашите велосипеди и разгледате наоколу? Хотел Дрим ги комбинира врвно професионалниот со личниот пристап, овозможувајќи внимателна и некомплицирана услуга. Уживајте во срцето на хотелот и релаксирајте се со кафе или чаша вино во Лоби барот или искусете возбудлива кулинарска вечер во еден од нашите ресторани. За бизнис и социјални настани, Хотел Дрим нуди 7 сали за состаноци, со најразличен капацитет.

Пријателски направените декори во собите со нивната пространа и пријатна атмосфера се дизајнирани за да одговарат на сечиј вкус. Топлото чувство во нашите соби, со удобни легла и оплеменети со бројни погодности, се на висина на задачата за ова прекрасно искуство. Самиот престој во Хотел Дрим ќе Ви даде незаменливи искуства, при избор од различни соби - од стандард соби, супериор или делукс, и до пространи семејни апартмани. Секоја соба има свој сопствен уникатен стил и карактер, и многу малку од собите се исти. Сите 200 соби се внимателно дизајнирани за да вклучат удобност и стил имајќи предвид дека нашите гости може да биде тука за бизнис или задоволство. Внатрешноста е умно дизајниран, имајќи ги во предвид дури и најмалите детали за да се обезбеди максимално уживање. Ќе најдете најдобар квалитет на постелнина и крпи, удобен мебел, модерни алатки со различни опции, така што ќе можете да си создадете атмосфера по Ваша желба.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ