Дестинација Македонија! Посетете ги природните убавини на Трпејца (09.06-30.06.2021)! До 22% попуст на ноќевање со појадок за две лица во апартман по избор + користење на базен во Villa Trpe

img

Цена од

2700 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3380 ден.

Попуст

20%

Заштеда

680 ден.

Преостанато време

Купени: 13

 • Трпејца, Македонија

  Одведи ме таму

  072 277 600

  villatrpe@gmail.com

Добивате

Опции на понудата:

Ноќевање со појадок во апартман за две лица (30м2) 3,380 ден. (55 еур)
2,700 ден. (44 еур)
Ноќевање со појадок во апартман за две лица (45м2) 3,720 ден. (60 еур)
2,900 ден. (47 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.06.2021 до 30.06.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби 
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќедневен престој
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Сите доплати се прават директно во хотелот
 • Време е за тимска дружба со колегите! Прати ни барање за тим билдинг патување од компанија и добиј понуда за некоја од најубавите дестинации низ Македонија. Пополни ја формата на следниот ЛИНК
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Лоцирана во с. Трпејца, Villa Trpe се наоѓа на само 30 мин. возење од центарот на Охрид. Далеку од градската бучава, но доволно блиску до сите настани во центарот на Охрид.

Villa Trpe

Позиционирана на југозападната страна на Трпејца, Villa Trpe е на само неколку метри од неодоливото прекрасно езеро. Поради оддалеченост од главниот пат, во вилата преовладува мирна и опуштена атмосфера. Единствените звуци се звуците на природата.
Villa Trpe е распределена на 3 спрата со рецепција, односно 9 апартмани лоцирани на источната и западната страна од вилата. Апартманите се со совшрен поглед кон Охридското езеро, со највисоко ниво на удобност при создавање на прекрасни спомени за време на вашиот одмор. Без разлика во кој дел од Villa Trpe ќе престојувате, до вас ќе допре  извонредната убавина на природата на Трпејца. Пространоста, кристалните светла, прекрасна удобност надополнета со современ декор и дизајн, целосно ќе ве импресионира.
Нека живите бои на природата, традиционалните архитектонски знаменитости и уникатната убавина на Охрид, ве донесат на едно ново ниво на спокојство и врвно искуство.
Бидете инспирирани да го почувствуате ова прекрасно парче спокојство, убавина и природа со призвук на старите светски Македонски традиции. Разбудете се со звуците на птиците, на само неколку метри од кристалното чисто Охридско Езеро.

Не дозволувајте да ви раскажуваат приказни, напишете ја својата во Villa Trpe!

Трпејца

Трпејца е место кое ќе ве фасцинира со живописната околина и прекрасна, традиционална атмосфера. Трпејца е стара рибарска населба, лоцирана по должината на брегот на Охридското Езеро, во пазувите на прекрасната планина Галичица. Со околку 300 постојани жители, Трпејца ви нуди интимност како ниедно друго место на Земјата. Опркужен со ридови и планини, оваа локација е наменета за сите авантуристи и љубители на планинските предели.
Во близина на селото можете да забележитен мирен и рурален живот. Исто како во бајките, погледот кон езерото сјае пред вас и создава скалило на сончеви зраци.
Ќе бидете изненадени од бисерната плажа и кристално чистата вода пријатна за пливање.

Селото е старо околу 10 века, што го прави мешавина од традиционални живеалишта и модерни куќи.
Доцните попладневни часови во Трпејца создаваат уникатна атмосфера. Неверојатен поглед кон зајдисонцето ќе ве натера да се заљубите во ова прекрасно село.

Grouper интересни факти за Охрид

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.