Јануари во Банско (09.01-17.01.2019)! 30% попуст на пакет од 2 ноќевања со појадок или појадок и вечера + користење на СПА центарот во Hotel Hermes 3*

Цена од

2108 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3038 ден.

Попуст

31%

Заштеда

930 ден.
 • Glazne Quarters, Belejkov Str.

  Одведи ме таму

  +359 74 392235; +359 877 619497

  reservations@hotelhermes.bg; info@hotelhermes.bg

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет од 2 ноќевања во двокреветна соба

Опции на понудата:

2 BB ноќевања 3,038 ден. (49 еур)
2,108 ден. (34 еур)
2 НB ноќевања 7,688 ден. (124 еур)
5,394 ден. (87 еур)

Во понудата е вклучено:

 • СПА центар (сауна, парна бања, закузи)
 • Фитнес центар
 • Гардеробер за скии
 • Транспорт од хотелот до ски лифтот
 • Рано пријавување - со барање на рецепција

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.01.2019 до 17.01.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • Деца од 6 до 12 години плаќаат 50% од цената на купонот
 • За двокреветна соба се доплаќа 50% од цената на купонот
 • Појадокот се служи на блок маса или сет мени во ресторанот, + кафе и чај
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на периодот истиот пропаѓа и средствата не можат да се рефундираат

Опис

Време е да се почестите со заслужен одмор во хотелот „Хермес“, со многу пријатни изненадувања за љубителите на зимските спортови!

Хотел Хермес е луксузен хотел, лоциран во подножјето на Пирин планина, во еден од најубавите бугарски градови - Банско. Хотелот располага со 130 легла во соби за двајца и апартмани, сите опремени со телевизор, телефон и интернет.

Хотелот обезбедува транспорт до ски стазите, изнајмувње на скии, ски инструктори, планински водачи за прошетки, тематски екскурзии во музеите на Банско. Одлично опремен хотелот Хермес пружа вистинско уживање за сечиј вкус.

Нуди богато сместување за своите постетители, како што се луксузни апартмани, со екстра додатоци, соби за двајца кои се погодни за парови кои скијаат, галерија - апартмани со сопствен влез кои ќе ги задоволат сите ваши потреби за време на зимувањето во Банско, и единчени соби кои се комплетно опремени.

Хотел Хермес располага со широка палета на услуги:

За забава:

 • Лоби бар - тивко место погодно за одмор и поминување квалитетно време со пријатели, каде може да се најде богато мени на коктели и десерти. 
 • Ресторан - го нуди најдоброто од Бугарската како и Европската кујна.

За опуштање и рекрација: 

 • Сауна - идеално решение за рекреација и опуштање по напорниот ден поминат во скијање
 • Масажи - различните видови масажи ќе ви помогнат да се опуштите
 • Бања
 • Фитнес центар

За деловни состаноци:

 • Конференциска сала со капацитет од 100 места, опремена со мултимедијална технологија. 

Дополнителни услуги:

 • Паркинг
 • Транспорт до ски стазите
 • Изнјамување на скии
 • Ски инструктори
 • Тематски екскурзии
 • Планински водачи за прошетки
 • Тури до Рилски Манастир, Мелник, Роженски Манастир, и др. 

Градот Банско кој е на 925 метри надморска височина се наоѓа во југозападниот дел на Бугарија, поточно на Пирин планина, или 150 км јужно од Софија.  

Градот веднаш започнува со националниот парк “Пирин” кој е на листата на национални паркови и резервати на Обединетите Нации. Паркот вклучува два резервати со 11 природни богатства и 13 историски обележја. Има уникатна флора и восхитувачки релјеф со карпести врвови, и 186 езера со кристално бистра вода.

Банско им нуди на своите посетители непрекината ски стаза од 16 км, која започнува од врвот Тодорка (кој се наоѓа на 2600 м надморска височина) како највисоката точка на ски центарот, па се до базната станица на жичарата на периферијата од градот. Последните 7 км од стазата се осветлени, и местото е опремено со машини за вештачки снег со цел да се постигне одлично ски искуство дури и при потопли услови.

Љубителите на скијањето може да уживаат во вкупно 70 км совршени подготвени и безбедни ски стази. Стазите се поделени на 30% стази за почетници, 45% стази за напредни скијачи и 35% стази за експерти. Снегот е гарантиран од  Декември до Мај.

Покрај тоа што е одличен ски центар, Банско е познат и по својата културолошка вредност, како град музеј. Уште од 18ти век па се до денес во Банско работеле талентирани сликари и копаничари, чиј труд може да се види во куќите и црквите на Банско, Манастирот Рила, итн.

Преку посета на Банско може да се открие историјата на Бугарија, да се видат уникатните уметнички и културни вредности, да се ужива во прекрасната природа и да се релаксира во пријатна атмосфера.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.