Нова Година во Банско (28.12-06.01.2022)! До 67% попуст на пакет 4 или 6 ноќевања со појадок и вечера по избор + користење на СПА центарoт во Orbilux Hotel 3*

Цена од

18972 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

57040 ден.

Попуст

67%

Заштеда

38068 ден.
 • str. Todorni ochi 7, Bansko

  Одведи ме таму

  +359 749 95037

  reservations@orbilux.bg

Добивате

Понудата е по лице за број на ноќевања по избор

Опции на понудата:

4 HB нокевања + новогодишна програма 57,040 ден. (920 еур)
18,972 ден. (306 еур)
6 HB нокевања + новогодишна програма 66,273 ден. (1,069 еур)
25,048 ден. (404 еур)

Понудата вклучува:

 • Пакет ноќевања со појадок и вечера во двокреветна соба или студио со тераса со поглед на планина
 • Новогодишна вечера (предјадење, главно јадење, десерт, јаткасти плодови, овошје, пита, 50 мл. ракија, 1 безалкохолен пијалок, 1 шише вода, 0.5 л. бело/црвено вино, чаша шампањ)
 • Празнична новогодишна програма со DJ
 • Користење на СПА центарот (внатрешен базен, финска сауна, парна бања)
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Интернет
 • Превоз до гондола и назад
 • Туристичка такса, ДДВ и осигурување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 28.10.2021 до 31.01.2022
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Понудата важи при максимална исполнетост на сместувачкиот капацитет
 • СПА центарот ќе функционира во согласност со барањата и прописите одредени во моментот од Министерствотот за здраство во врска со COVID-19
 • Капацитет за сместување во студио: минимално сместување 2 возрасни или 1 возрасен + 1 дете од 5 - 12 години на редовен кревет; максимално сместување 2 возрасни + 1 дете до 12 години

Доплати:

 • За дете до 3 години сместувањето е бесплатно
 • За дете од 3 до 13 години се доплаќа 150 € за 4 HB ноќевања и 200 € за 6 HB ноќевања (сместени во студио)
 • За дете од 13 до 18 години се доплаќа 211 € за 4 HB ноќевања и 279 € за 6 HB ноќевања (сместени во апартман)
 • За трето возрасно лице се доплаќа 230 € за 4 HB ноќевања и 300 € за 6 HB ноќевања 
 • Доплата за еднособен апартман - 23 € на ден за минимум две возрасни лица 
 • За децата кои се сместени со доплата не е вклучена новогдишна вечера
 • Дозволено е сместување на заеднички маси со фиксен број на седишта 
 • Сите доплати се вршат во хотелот на рецепција
 • Пријавувањето е во 14:00 часот а одјавувањето до 12:00 часот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

Хотелот Орбилукс е лоциран на 500 метри од гондолата во Банско и на 1.5 км од стариод град на Банско. Нуди загреан внатрешен базен, ресторан, градина и интернет. Располага со модерно опремени апартмани и студија со кујна, фрижидер, трпезарија, тераса и телевизор. Во голем број од собите има и машина за перење алишта. Спа центарот во хотелот опфаќа сауна и парна бања. На располагање е и фитнес центар и место за масажи.

Хотелот располага и со детско катче и соби за игри.

Во хотелот има 24 часовно обезбедување и паркинг. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.