74% попуст на професионална тродневна обука за формулирање и производство на органска козметика на експертско напредно ниво од Omega Research во вредност од 16400 ден. по цена од 4200 ден.

Вредност

16400 ден.

Попуст

74%

Заштеда

12200 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 3 | Остануваат: 12

 • Ул.106 бр.4 (Зградата позади Дестан)‎

  Одведи ме таму

  078 934 713

  irivelevska@gmail.com

Добивате

Професионална тродневна обука за формулирање и производство на органска козметика на експертско напредно нив

* Два термини – крај на мај и почеток на јуни

Точните денови ќе бидат одредени во договор со учесниците во зависност од нивните можности.

Напомена: Обуките се одржуваат за време на викендите не во работни денови.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.04.2019 до 20.05.2019
 • Задолжително е пријавување за обуката на телеофон или емаил пред да го купите купонот
 • Контакт: irivelevska@gmail.com или 070 32 32 59  (во случај на презафатеност на линијата оставете порака)

Опис

ОПИС НА АКТИВНОСТИ:

Професионална обука за формулирање и производство на органска козметика на експертско напредно ниво. Обуката ќе биде одржана од два ментори Фармацевти од кој едниот е реномиран Доктор на Фармацевтски науки со интернационални трудови во областа на фармацијата.

Обуката ќе се одвива 3 дена и ќе биде поделена во два дела едниот теоретски дел каде учесниците ќе научат основни правила и закони за производство на козматика и практичен дел каде ќе се опфати формулирање на 9 вида на козметички производи.

Во обуката детално ќе бидат опфатени следните теми:

 • Физиологија на кожа и кожни заболувања
 • Поделба на козметички производи во класи според различен критериум
 • Официјален закон за безбедност на козметички производи на РСМ
 • Процеси за регистрација на козметички производ во РСМ и Европа
 • Добивање на органски сертификат
 • Запознавање со норми и правила за производство на козмтички производи (GMP - good manufacturing practice) обука за започнување и водење на производство во РСМ
 • Формулирање на козметички производи (креми, пилинзи, шампони, купки, лабело, сапун, мелем, козметичка сол за педикир и маникир, лосион за тело, свеќи за ароматерапија и др. Вежби опфатени во практичниот дел обработени секоја засебно)
 • Аалитички постапки за контрола на квалитет на козметички производ

На крајот од обуката се добива сертификат за посетеност од фирмата организатор.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.