74% попуст на професионална тродневна обука за формулирање и производство на органска козметика на експертско напредно ниво од Omega Research во вредност од 16400 ден. по цена од 4200 ден.

Вредност

16400 ден.

Попуст

74%

Заштеда

12200 ден.

Преостанато време

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени: 2 | Остануваат: 13

Добивате

Професионална тродневна обука за формулирање и производство на органска козметика на експертско напредно нив

* Два термини – крај на мај и почеток на јуни

Точните денови ќе бидат одредени во договор со учесниците во зависност од нивните можности.

Напомена: Обуките се одржуваат за време на викендите не во работни денови.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.04.2019 до 20.05.2019
 • Задолжително е пријавување за обуката на телеофон или емаил пред да го купите купонот
 • Контакт: irivelevska@gmail.com или 070 32 32 59  (во случај на презафатеност на линијата оставете порака)

Опис

ОПИС НА АКТИВНОСТИ:

Професионална обука за формулирање и производство на органска козметика на експертско напредно ниво. Обуката ќе биде одржана од два ментори Фармацевти од кој едниот е реномиран Доктор на Фармацевтски науки со интернационални трудови во областа на фармацијата.

Обуката ќе се одвива 3 дена и ќе биде поделена во два дела едниот теоретски дел каде учесниците ќе научат основни правила и закони за производство на козматика и практичен дел каде ќе се опфати формулирање на 9 вида на козметички производи.

Во обуката детално ќе бидат опфатени следните теми:

 • Физиологија на кожа и кожни заболувања
 • Поделба на козметички производи во класи според различен критериум
 • Официјален закон за безбедност на козметички производи на РСМ
 • Процеси за регистрација на козметички производ во РСМ и Европа
 • Добивање на органски сертификат
 • Запознавање со норми и правила за производство на козмтички производи (GMP - good manufacturing practice) обука за започнување и водење на производство во РСМ
 • Формулирање на козметички производи (креми, пилинзи, шампони, купки, лабело, сапун, мелем, козметичка сол за педикир и маникир, лосион за тело, свеќи за ароматерапија и др. Вежби опфатени во практичниот дел обработени секоја засебно)
 • Аалитички постапки за контрола на квалитет на козметички производ

На крајот од обуката се добива сертификат за посетеност од фирмата организатор.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.