Остани здрав! 37% попуст на комплетен очен супспецијалистички преглед во Промедика Офталмологија во вредност од 1900 ден. по цена од 1190 ден.

img

Цена

1190 ден.

Вредност

1900 ден.

Попуст

37%

Заштеда

710 ден.

Купени: 16

Добивате

Комплетен очен супспецијалистички преглед кој се состои од:

Проверка на преден сегмент на окото:

 • Проверка на видна острина
 • Определување на диоптрија (нова диоптрија, промена на диоптрија, проверка на скриен диоптер)
 • Мерење очен притисок

Проверка на заден сегмент на окото:

 • Ширење на зениците со користење капки за проверка на очното дно и нерв

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.06.2023 до 30.06.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на бројот 071 301 301
 • Промедика Офталмологија работи на повик во сабота, недела и работните денови после 15:00 часот 
 • Прегледите ги извршува Д-р Наташа Гинева
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Супспецијалистичкиот преглед е подетален преглед и се состои од проверка на преден сегмент, како и определување на диоптрија (нова диоптрија, промена на диоптрија, проверка на скриен диоптер) и проверка на заден сегмент на окото (очно дно и очен нерв).

Заден сегмент на окото
Дали сте свесни дека задниот дел од Вашето око, исто така познат како заден сегмент, може да биде подложен на разни очни болести?
Трите вообичаени кои можат да предизвикаат значително губење на видот се дијабетична ретинопатија, макуларен едем и сенилна макуларна дегенерација поврзана со возраста.
Дијабетичната ретинопатија е компликација на дијабетес која ги оштетува крвните садови во мрежницата, што доведува до истекување и крварење што може да му наштети на видот.
Макуларниот едем е уште една состојба која влијае на мрежницата, каде што течноста се акумулира во макулата, делот од мрежницата одговорен за централниот вид. Ова може да предизвика заматување, изобличување и тешкотии со задачи како што се читање и возење.

Сенилната макуларна дегенерација поврзана со возраста е најчеста причина за сериозно губење на видот кај луѓето над 50 години. Таа влијае на макулата, што доведува до постепено губење на централниот вид. Постојат два типа на макуларна дегенерација, сува и влажна, при што влажната макуларна дегенерација е потешка и бара итно внимание.
 

За компанијата

Промедика Офталмологија е врвна офталмолошка клиника која располага со најсовремена опрема во регионот и е секогаш во чекор со најновите трендови. Хирургијата на катаракта е наш приоритет, предводена од очниот хирург Д-р Сци. Наум Трпеновски и неговиот тим

Имаме решение за секој пациент. Со најсовремена технологија, квалитет и безбедност нудиме најдобри резултати.
Комплетна и прецизна дијагностика за кое било очно заболување е единствениот пат до пронаоѓање решение!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.