31% попуст на компјутерска квантна анализа на коскенозглобен систем: причини за вратна спондилоза, преглед на прешлени на 'рбетот и на структура на коскеното ткиво и прешлени од Одлично Здравje во вредност од 1000 ден. по цена од 690 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

31%

Заштеда

310 ден.

Купени: 5

 • Дете Татуличе 8А

  Одведи ме таму

  078 332 564

Добивате

Компјутерска квантна анализа на коскенозглобен систем:

 • преглед на сите прешлените во горниот дел на кичмата.рбетниот мозок и нервите (7 вратни, 12 градни)
 • преглед на структурата на самото коскено ткиво
 • испитување на бактерии,вируси, бактерии, паразити кои би можеле да доведат до воспаление во зглобовите
 • преглед на зглобните површини и рскавиците и зглобните површини
 • преглед на лигаменти и тетиви
 • преглед на мускулите и мускулното ткиво
 • преглед на рамените зглобови
 • преглед на лакотните зглобови
 • преглед на зглобовите на шаката( метакарпални коски и прстите) 
 • преглед на скочните зглобови
 • преглед на коските на стапалото ( ахилова тетива,метатарзални зглобови, прсти)
 • преглед на паратиреоидна жлезда со хормони
 • преглед на тиреоидна жлезда со хормони
 • преглед на надбубрежна жлезда со хормони
 • преглед на неодстаток на витамини
 • прегелед на недостаток на минерали
 • препорака за суплементи

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.10.2019 до 30.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Со методот на кванатна анализа се прави преглед на сите зглобови, вратна, градна и крстна кичма, испитување на зглобни рскавици, дететектирање на причините за остеопороза, ишијас, морбус бехтерев, гихт, спондилоза, болки во вратот од најразлична природа, спортски повреди, ревматоиден артрит, болки во коксенозглобниот систем од најразлична природа.

Мултидисциплинарното лекување опфаќа интегративен пристап кој се состои од:

 • Информотерапија
 • Хомеопатија
 • Одстранување на енергетски блокади по чакри и акупунктурни мердијани
 • Балансирање на исхрана според крвни групи
 • Кинеска медицина по методот на 5 елементи (дрво, оган, земја, метал, вода).
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.