Oдмор во Макарска за јули! 10% попуст на 7 ноќевања во соба за 2 лица (приватно сместување) со вклучен автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Oдмор во Макарска за јули! 10% попуст на 7 ноќевања во соба за 2 лица (приватно сместување) со вклучен автобуски превоз

Цена

11,098 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

12,331 ден.

Попуст

10%

Заштеда

1,233 ден.

Купени : 8

 • ул. Лермонтова 3/6, Скопје (позади Италијанска амбасада) 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице за 7 ноќевања во соба за 2 лица (приватно сместување) со вклучен автобуски превоз за термин по избор:

 • 7 ноќи + превоз, соба за 2 лица (01.07-08.07.2017), цена: 12331 ден. 11098 ден.
 • 7 ноќи + превоз, соба за 2 лица (08.07-15.07.2017), цена: 13020 ден. 11718 ден.
 • 7 ноќи + превоз, соба за 2 лица (15.07-22.07.2017), цена: 13709 ден. 12338 ден.
 • 7 ноќи + превоз, соба за 2 лица (22.07-29.07.2017), цена: 13709 ден. 12338 ден.
 • 7 ноќи + превоз, соба за 2 лица (29.07-05.08.2017), цена: 13709 ден. 12338 ден.
 • Туристичка такса за едно лице за 7 ноќевања, цена 434 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.06.2017 до 31.08.2017
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Неколку дена пред поаѓање ќе ви биде испратен линк на Вашата email адреса за потпишување на договор за патување. 
 • Задолжително патничко осигурување
 • Употребата на клима уред е со доплата 
 • Ограничени количини!
 • Доплати:
 • За дете од 0 до 2 години сместувањето е бесплатно, се плаќа само за превоз 3100 ден.
 • За дете од 2-12 години на дополнителен кревет за 7 ноќевања + превоз се доплаќа 8878 ден. за термин 01.07-08.07.2017
 • За дете од 2-12 години на дополнителен кревет за 7 ноќевања + превоз се доплаќа 9374 ден. за термин 08.07-15.07.2017
 • За дете од 2-12 години на дополнителен кревет за 7 ноќевања + превоз се доплаќа 9870 ден. термините 15.07-22.07.2017, 22.07-29.07.2017 и 29.07-05.08.2017
 • За трето возрасно лице на дополнителен кревет за 7 ноќевања + превоз се доплаќа 9433 ден. за термин 01.07-08.07.2017
 • За трето возрасно лице на дополнителен кревет за 7 ноќевања + превоз се доплаќа 9960 ден. за термин 08.07-15.07.2017
 • За трето возрасно лице на дополнителен кревет за 7 ноќевања + превоз се доплаќа 10 487 ден. за термините 15.07-22.07.2017, 22.07-29.07.2017 и 29.07-05.08.2017
 • За туристичка такса за едно лице за 7 ноќевања се доплаќа 434 денари
 • За доплатите потребно е да купите купон од соодветната опција
 • Задолжително е купување на купон за туристичка такса

Опис

Mагичната привлечност на хрватското приморје доживува кулминација во неговиот најживописен дел - Далмација. Оваа туристичка мека, доволно позната на македонскиот пазар од времето на заедничката држава и денес изобилува со квалитети кои ќе Ве остават без зборови. Синилото на Јадранското Море, автентичните приморски градови, богатиот ноќен живот, морските специјалитети и прекрасните плажи се само дел од долгата листа адути на Далмација! Во вашиот избор и размислувања, - кое место од многуте нанижени од двете страни на градот Сплит: Тучепи, Макарска, Подгора, Брела, Трогир, Примоштен, Шибеник, Водице... би ги избрале за одмор, ние за оваа сезона Ви ја предлагаме Макарска. Бисерот на Далмација и градот кој плени со сета негова содржина. Вам секако ви преостанува само да уживате во неа! А што всушност Макарска ви нуди?! Навистина многу... Близината на островите Брач, Хвар, Корчула... планината Биоково, не така далечните слапови на Крка, Плитвичките езера, градовите Сплит, Солин, Трогир... како и најблиските места: Башка Вода, Брела, Тучепи... се едноставно непрекината инспирација за збогатување на спомените кои можат да се стекнат за само едно лето во Хрватска и Далмација. Доколку пак посакате да го посветите своето време исклучиво на Макарска, сосема е извесно дека нема да останете без фотографии. Посетите на многуте историски градби, како 500 години стариот Фрањевачки самостан, единствениот Малаколошки музеј, Институтот за планините и морето, црквата Св.Марко на Кациќевиот плоштад, Градскиот музеј, црквите на Св.Филип и Св.Петар... се вредност која дополнително ќе го направи вашиот престој во Макарска уште побогат.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.