68% попуст на комплетен очен преглед во Специјалистичка очна ординација Офталмос во вредност од 1000 ден. по цена од 320 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

68%

Заштеда

680 ден.

Купени: 151

 • Осма ударна бригада 20

  Одведи ме таму

  02 3222 533

  contact@ophthalmos.com.mk

Добивате

Комплетен очен преглед:

 • Анамнестичка обработка на пациентот
 • Преглед со директна и индиректна биомикроскопија
 • Преглед на очните структури и очно дно
 • Мерење на очен притисок со безконтактен тонометар
 • Одредување на рефракциски статус (одредување острина на видот, одредување на очила)
 • Прегледите ги извршува Д-р Пандов Стојан офталмохирург

*За дополнително одредување на диоптрија со ширење на зеници (во зависност од пациентот) се доплаќа 300 ден. директно во ординацијата.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.09.2019 до 11.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата не може да се искористи во петок и недела

Опис

Поликлиниката за очни болести Офталмос е меѓу првите приватни очни Установи во земјата. Започна со работа во август месец 2004 година и е опремена со современа апарати и машини за извршување на дијагностички, терапевтси и хируршки дејности во современата Офталмологија.

Апаратите и машините во Офталмос овозможуваат поставување на рана и точна дијагностика на сите очни болести и адекватно современо лекување соодветно на современите светски стандарди.

 • директна и индиректна биомикроскопија и офталмоскопија
 • компјутеризирана дијагностика на рефракциските аномалии
 • ехографија со А + Б скен и Биометрија
 • компјутеризирана периметрија со машина Октопус 101
 • Фундус камера за Флуоресцеинска ангиографија и фотодокументација на очното дно во боја
 • Мерење на очниот притисок со безконтактен тонометар а по потреба и соп апланатион и тонометар
 • Пахиметрија, ултразвучно мерење на деблината на роговицата
 • Скијаскопија, Кератометрија, офталмометрија
 • Гониоскопија
 • Преглед на очното дно со Голдман призма со три огледала
 • Тест за солзната секреција и промивка на солзните опатишта
 • Фотодокументација во боја на предниот очен сегмент
 • Испитување на бои по Ишихара
 • Ласер фотокоагулација на очното дно
 • ЈАГ Ласер капсулотомија и иридотомија
 • Тестирање на бинокуларниот вид и булбомоториката, Синоптофор
 • Консултативни прегледи од визитинг специјалисти
 • ОСТ

Во Поликлиниката за очни болести Офталмос се изведуваат совремни технолошко-стручни операции со локална анестезија, капки.

 • Катаракта со ФАКО метода и комбинирано. Припремата вклучувајки ја и самата имплантација на ИОЛ е како ФАКО метода, а крајот на операцијата е конвенционален. Се употребуваат меки монофокални леќи.
 • Глауком се оперира со Трабекулектомија.
 • Операција на сите видови страбизми
 • Птеригиум, надворешно перде
 • Халазион
 • Дакриоцисториностомија, со пластично цевче
 • Сите видови пластични операции на очните капаци (тумори, ентропиум, ектропиум)
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.