12 ја следат оваа компанија


Omega 3 concentrate (100 гел капсули)

1369 ден.

Шифра:

CV0259

Опис

Гел капсули со омега 3 Производ кој содржи омега-3 масни киселини (ЕПА-ДХА), добиени од ценетото рибино масло со метод на молекуларна дестилација. Производот Omega 3 concentrate содржи омега 3 масни киселини- ЕПА (еикозапентаеноична киселина) и DHA (докозахексаеноична киселина). Внесот на ДХА од страна на мајката придонесува во нормалниот развој на очите и мозокот на фетусот и бебето на доење. ДХА исто така придонесува во нормалната функција на мозокот и очите кај возрасните. ДХА и ЕПА придонесуваат во нормалната функција на срцето и одржувањето на нормалниот крвен притисок. Тие исто така докажано делуваат во одржувањето на нормалното ниво на триглицериди во крвта. ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА... Една гел капсула Omega 3 concentrate обезбедува количина на омега 3 масни киселини како во 1 килограм лосос! Дозирање: 1 гел капсула дневно, или по препорака на лекар или фармацевт СОСТАВ 180 мг ЕПК (еликозапентаноична киселина), 120 мг ДХК (докозахексаноична киселина) ВНИМАНИЕ! Незаситените масни киселини се многу подложни на влијанијата на слободните радикали, па доколку употребувате омега-3, се препорачува да се внасуваат и антиоксиданти Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.