75% попуст на дводневна обука за професионално формулирање и производство на органска козметика + сертификат од Omega Research во вредност од 11 500 ден. по цена од 2890 ден.

Цена

2890 ден.

Вредност

11500 ден.

Попуст

75%

Заштеда

8610 ден.

Купени: 5

 • Ул.106 бр.4 (Зградата позади Дестан)‎

  Одведи ме таму

  078 934 712

  irivelevska@gmail.com

Добивате

Дводневна обука за професионално формулирање и производство на органска козметика: 

 • Времетраење: 2 дена
 • Интензитет: 6 часа теоретски вежби и 8 часа практични вежби (изработка на креми, лосиони, сапуни, купки за бања, шампони).
 • Сертификат на крајот на обуката
 • Обуката се одржува во втората половина од август и почеток на септември по договор со учесниците

 

*Секој учесник добива ментор кој ќе го води низ практичните вежби и на крајот ќе ја оцени неговата работа.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.08.2019 до 15.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е пријавување за обуката на телефон или емаил пред да го купите купонот
 • Обуката се одржува на 01.12.2018 год.

Опис

Eкспертско ниво на обука за високи перформанси во производство и формулиранје на органска козметика. Обуката трае 3 дена во кој се опфаќа вовед од сите свери на производството и фомулирањетона козметички производ.

Во обуката детално ќе бидат опфатени следните теми:

 • Физиологија на кожа и кожни заболувања.
 • Поделба на козметички производи во класи според различен критериум
 • Официјален закон за безбедност на козметички производи на РМ
 • Процеси за регистрација на козметички производ во РМ и Европа
 • Запознавање со норми и правила за производство на козмтички производи (GMP - good manufacturing practice)
 • Добивање на органски сертификат
 • Формулирање на козметички роизвод.
 • Одредување на рок на козметички производ

Обуката е проследена со 6 часа теоретски вежби и 8 часа практични вежби (изработка на креми, лосиони, сапуни, купки за бања, шампони). Секој учесник добива ментор кој ќе го води низ практичните вежби и на крајот ќе ја оцени неговата работа. Секој учесник на крајот од обуката добива сертификат.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.