95% попуст на онлајн курс за Care for Older Adults од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 310 ден. (5 €)

Цена

310 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

95%

Заштеда

5828 ден.

Преостанато време

Купени: 3

 • The Chq Building, Custom House Quay, Dublin Docklands, Dublin, Ireland

  Одведи ме таму

  +44 (0) 20 3286 9279

  em[email protected]

Добивате

Онлајн курс за Care for Older Adults

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.03.2022 до 27.12.2023
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Care for Older Adults
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК
 • Пронајдете го курсот и кликнете на копчето Add to Cart
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Дали знаевте дека постарата популација се очекува двојно да се зголеми во следните неколку години? Бидејќи популацијата на бумот достигнува 65 години, се предвидува постарата популација да достигне 83,7 милиони - приближно дваесет проценти од вкупното население во САД.

Според Quartz Magazine, иднината на американските работни места е грижата за старите лица. Бирото за статистика на Бирото на САД предвидува дека работата на помошник за лична нега ќе расте побрзо од која било друга. Ако обожавате да помагате и сакате стабилен приход и исполнување на кариерата, тогаш ова е работата за вас!

На многу постари возрасни лица ќе им треба нега во блиска иднина. Родители, баби и дедовци и други роднини можеби веќе имаат потреба од помош. Овој курс, напишан од регистрирана медицинска сестра со над 40 години искуство, ќе ве научи што треба да знаете!

Давањето грижа е важна работа - треба да бидете сигурни дека ја обезбедувате најдобрата можна нега на правилен начин. Знаењето е најдобриот начин да се спречат повредите на оние што се во ваша грижа.

Без разлика дали се грижите за роднина или работите во стар дом, грижата за некого може да биде едно од најзадоволувачките и најисплатливите искуства, но може да биде исполнето и со многу фрустрации. Овој курс ве води додека научите како да се справите со секојдневните предизвици и одговорности за грижата за стари лица.

Повеќе информации околу курсот може да погледнете на овој ЛИНК

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.