97% попуст на онлајн курс: Counselling and Psychology + E-сертификат од Edujanets Ltd во вредност од 22 819 ден. (368 €) по цена од 599 ден. (10 €)

Цена

599 ден.

Вредност

22819 ден.

Попуст

97%

Заштеда

22220 ден.

Преостанато време

Купени: 2

 • London Casting Group, 86-90 Paul Street, London, UK

  Одведи ме таму

  [email protected]

Добивате

Онлајн курс: Counselling and Psychology

 • E-сертификат
 • Број на лекции: 31
 • Број на тестови: 2
 • Достапност до материјал: 1 година

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.06.2021 до 22.11.2023
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper 
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива сертификат во PDF форма
 • Повеќе информации на е-маил [email protected]

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • Регистрирајте се ТУКА
 • Пополнете ги празните полиња со вашите лични податоци
 • Во делот Voucher code внесете го Grouper купонот
 • Комплетирајте ја регистрацијата

Опис

Курсот за психологија и советување ќе ве води низ принципите на советување и поддршка на поединци во тешки моменти од нивниот живот. Со важноста на менталното здравје и резултатите од третманите што сега се истакнати, ќе научите како да примените техники оценети од експерти за да им помогнете на оние на кои им е потребна помош.

Овој сеопфатен курс ќе ви овозможи да развиете лични вештини за слушање, да негувате емпатија и разбирање за другите проблеми и да воспоставите комуникација со оние на кои им е тешко целосно да се вклучат во општеството. Овие витални вештини потоа можат да се користат во воспоставени институции и страници, или во приватноста на клиентите што ги избираат.

Завршувајќи го овој курс на Интернет, ќе воспоставите клучни вештини за советување, што ќе ве направат главен во здравствениот и медицинскиот сектор, кој има постојано растечка потреба од обучени советници.

Забележете дека овој курс не ви дава право да се зачлените во регистарот на HCPC или признаен како психолог. Преку овој курс ќе наидете на сите основни упатства за психологија за да ги зајакнете и заблескате вашето знаење во оваа одредена област на психологија и ќе ги додаде вашите ЦПД-точки.

Подетални информации за курсот погледни ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.