98% попуст на онлајн курс за Counselling & Psychotherapy Diploma Level 3 од Alpha Academy во вредност од 22 196 ден. (358 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

22196 ден.

Попуст

98%

Заштеда

21762 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Oнлајн курс за Counselling & Psychotherapy Diploma Level 3

  • Времетраење: 20 часа, 45 минути

*Со купен купон за овој курс добивате специјален код кој гласи: ALP20D за дополнителен 20% попуст на акредитиран сертификат во PDF или Hardcopy

Услови

  • Купонот може да се искористи од 27.02.2021 до 22.11.2023
  • Курсот се изведува online и на англиски јазик
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
  • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа £19 за PDF формат (оргинална принт копија: £29 за испраќање по пошта: £39)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Зависноста е релативно заболување на мозокот кога луѓето редовно користат дроги и не можат да го контролираат од земање на дрога. Истражувањето направено од НДТМС тврди дека во 2011-12 година биле зависни 197.110 лица на возраст од 18 години, а истражувањето и студијата ги брои само лицата кои земале услуга за третман на лекови. Па, претпоставете кој ќе биде реалниот број на зависници во UK.

Советувањето може да биде едно од најдобрите решенија за зависност:
Советувањето и психотерапијата ги охрабруваат луѓето да живеат здрав и мирен живот. Со помош на советување и психотерапија, можете да водите дарежлив живот. Во текот на курсот за советување и психотерапија Ниво 3, ќе научите практични совети и техники на советување и психотерапија, така што ќе можете да им помогнете на другите или да можете да започнете со бизнис за советување и психотерапија.

Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА.

Курсот нуди 12 месечен пристап.

На крајот на курсот следи тест со прашања со повеќе одговори. Веднаш по решавањето на тестот ќе ги знаете резултатите. По завршувањето на тестот можете да купите акредитиран сертификат во PDF формат по цена од £19 или оргинална принт копија за £29 со испраќање по пошта за £39.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.