95% попуст на онлајн курс за Drawing and Illustration for Beginners + сертификат од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99€) по цена од 310 ден. (5 €)

Цена

310 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

95%

Заштеда

5828 ден.

Преостанато време

Купени: 3

Добивате

 • Онлајн курс за менаџирње со буџет за домот - Drawing and Illustration for Beginners
 • За успешно завршен курс се добива сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.03.2022 до 18.07.2023
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Introduction to Drawing and Illustration for Beginners
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • Повеќе информации на е-маил [email protected]

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК
 • Пронајдете го курсот и кликнете на копчето Add to Cart
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Created with popular YouTube artist Shayda Campbell, this course shows you how to draw with easy-to-follow videos. You watch and follow her example. Find your style, express yourself on paper, and learn to draw with confidence.

This course is for everyone who wants to be more creative, no matter their skill level. You’ll get to know different art techniques such as contour drawing, shading, and adding depth and perspective. Then you’ll move on to creating a floral illustration, which is Shayda’s top passion, before drawing everyday objects and learning to make original cards and journal pages.

Drawing is therapeutic, a fantastic mindfulness exercise and a fun way to relax. Whether you’re looking for a satisfying hobby or want to sell your art work, this course will help unleash the artist that lies within us all.

Requirements

International Open Academy courses are designed for anyone with an interest in learning. No formal qualifications are required to study with us. Our courses are suitable if you want to learn new skills, start a new career, or if you’re already working in a particular industry and wish to upgrade your talents and enhance your resume.

 

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој ЛИНК.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.