95% попуст на онлајн курс за Handmade Soap Making од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 310 ден. (5 €)

Цена

310 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

95%

Заштеда

5828 ден.

Преостанато време

Купени: 9

 • The Chq Building, Custom House Quay, Dublin Docklands, Dublin, Ireland

  Одведи ме таму

  +44 (0) 20 3286 9279

  em[email protected]

Добивате

Онлајн курс за Handmade Soap Making 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.03.2022 до 27.12.2023
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Handmade Soap Making
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК
 • Пронајдете го курсот и кликнете на копчето Add to Cart
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Откријте ја уметноста за правење сапун и дознајте користејќи едноставни состојки што се наоѓаат во природата. Направете сапуни кои не само што мирисаат одлично, туку се чувствуваат одлично на вашата кожа. Нема повеќе исушени раце од хемикалии и адитиви.

Дури и ако никогаш претходно не сте следеле рецепт, овој курс го прави правењето сапун едноставно со чекор по чекор инструкции и пристап до 28 различни рецепти.

Feelе се чувствувате како научник во вашата кујна додека мешате есенцијални масла и создавате свои сопствени мириси и текстури. Откако ќе создадете своја мешавина од сапун, никогаш повеќе нема да сакате да купувате од продавницата.

Изработката на сапун е повеќе од само креативен излез, тоа е начин целото семејство да научи и да се смее заедно. Создадете трајни спомени со вашите деца додека ги учите на сите уникатни начини на правење домашен сапун.

Повеќе информации околу курсот може да погледнете на овој ЛИНК

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.