93% попуст на онлајн курс за едукација на деца со посебни потреби Special Educational Needs + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119 €) по цена од 558 ден. (9 €)

Цена

558 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

92%

Заштеда

6820 ден.

Купени: 1

Добивате

Онлајн курс за едукација на деца со посебни потреби Special Educational Needs + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.02.2020 до 26.04.2020
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за едукација на деца со посебни потреби и пречки во развој (Special Educational Needs)
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели. 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до компанијата часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА

Опис

Курс за едукација на деца со посебни потреби

Дали сакате да направите промена во животот на луѓето на кои им е потребна вашата помош?

Како што се подобрува способноста да се идентификуваат децата со пречки во развој и кои имаат посебни потреби при учењето, толку повеќе се зголемува потребата за луѓе кои се тренирани да им помогнат на тие деца. Децата со посебни потреби при учењето имаат потреба од посебни третмани и услуги за да имаат добар перформанс во училиште. Токму затоа училиштата бараат талентирани личности кои ќе им помогнат на децата во процесот на учење.

Дали сте трпеливи?

Дали сакате работа со деца?

Дали имате пасија кон едукација?

Дали сакате да направите промена?

Доколку вашиот одговор е позитивен, тогаш ова е соодветен курс за вас. Овој курс е дизајниран за да се здобиете со се што е потребно за да го прмените животот на децата на кои најмногу им треба помош.

Модул 1: Преглед

 • Што се подразбира под посебни едукативни потреби?
 • Различни форми на посебни едукативни потреби
 • Ефекти од посебни едукативни потреби на учениците
 • Системи за поддршка на посебни едукативни потреби

Модул 2: Идентификување и интервенција

 • Обсервација
 • Тестирање
 • Анализа на резултати
 • Креирање на план за интервенција
 • Надгледување на одговорот на учениците од интервенцијата

Модул 3: Јазик и литерација

 • Проблеми со говорот и јазикот
 • Интервенција за јазични пробеми
 • Подобрување на јазичната способност на децата
 • Интеракција за пишување и читање

Модул 4: Посебни потреби во рано детство

 • Принципи
 • Разбирање на различни потреби
 • Модели на интервенција
 • Мониторинг и евалуација на напредок

Модул 5: Посебни потреби за мали деца и адолесценти

 • Пресретнување на когнитивни, емоционални и социјални потреби
 • Стратегии на предавање
 • Соработка
 • Подобрување на способности
 • Основна диференцијација

Модул 6: Студенти со помали пречки во развој

 • Општи пречки во развој
 • Идентификација на потреби
 • Планирање и инструкција
 • Учење на различни аспекти и теми
 • Оценување на предавањето

Модул 7: Деца со поголеми пречки во развој

 • Потенцијални пречки во развој
 • Идентификување на потребите
 • Учење на различни аспекти и теми
 • Оценување на предвањето

Модул 8: Вклучување на семејството

 • Важноста на вклученоста на семејството
 • Поддржување на вклученоста на семејството
 • Специјална едукација во домот
 • Предлози за подобрување на вклученоста на семејството

Модул 9: Посебни едукативни потреби и законот

 • Трибунали
 • Посебни едукативни потреби во училиштата
 • Дискриминација
 • Советување и поддршка

Модул10: Студија на случај

 • Примери за студии на случај
 • Правење опсервации
 • Донесување заклучок
 • Предлози за интервенции

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.