96% попуст на онлајн курс: Teaching Strategies + сертификат од The Teachers Training во вредност од 16 000 ден. (258 €) по цена од 699 ден. (11 €)

Цена

699 ден.

Вредност

16000 ден.

Попуст

96%

Заштеда

15301 ден.

Преостанато време

Добивате

Oнлајн курс: Teaching Strategies + сертификат

Услови

  • Купонот може да се искористи од 22.04.2021 до 29.01.2022
  • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик 
  • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
  • Во предвидените полиња, внесете ги следните податоци: e-mail адреса, телефонски број и име на купениот курс
  • Во полето Voucher Code внесете го купон кодот и кликнете на копчето SUBMIT за да ја завршите регистрацијата
  • За дополнителни информации во врска со курсот обратете се на email: info@theteacherstraining.com
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Истражете го фасцинантниот свет на настава и продолжете со кариера каде промената на животот е секојдневна норма. Нашиот курс за наставни стратегии е дизајниран да ве запознае со сите современи стратегии за настава. Методите ќе ви овозможат да им помогнете на студентите да ги постигнат посакуваните цели за учење.

Во областа на образованието, методите и стратегиите донесени од наставниците се многу важни. Стратегиите за настава играат витална улога во комуникацијата на знаењето што наставникот се обидува да го пренесе на учениците. Од овој курс за наставни стратегии, учениците ќе откријат начини да ги олеснат улогите на наставникот, одговарајќи на различни стилови на настава засновани на потребите на учениците.

Преку практична и теоретска обука, ќе се запознаете со низа наставни методологии и модели кои влијаеле на современите наставни практики. Сите лекции од овој курс за наставни стратегии се дизајнирани на таков начин што секој што нема претходно знаење за нив може лесно да се нурне во нив. Бидете квалификувани за кратко време и започнете ја својата кариера.

Повеќе за курсот може да прочитате ТУКА

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.