98% попуст на онлајн курс за Yoga and Mindfulness Meditation Mastery од Alpha Academy во вредност од 22 382 ден. (361 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

22382 ден.

Попуст

98%

Заштеда

21948 ден.

Преостанато време

Купени: 3

Добивате

Oнлајн курс за Life Coaching

  • Времетраење: 12 часа, 55 минути

*Со купен купон за овој курс добивате специјален код кој гласи: ALP20D за дополнителен 20% попуст на акредитиран сертификат во PDF или Hardcopy

Услови

  • Купонот може да се искористи од 27.02.2021 до 25.12.2023
  • Курсот се изведува online и на англиски јазик
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
  • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа £19 за PDF формат (оргинална принт копија: £29 за испраќање по пошта: £39)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Дали сакате да се конектирате себеси до одредено ниво и да се ослободите од стресот? Кои се методите со кои ова може да се направи?

Има многу вежби за mindfulness кои ќе ви помогнат за подобрување на перформансите на мозокот и помагаат за креативно размислување. Најважно е да сте свесни за вашите мисли од еден момент во друг. Јогата помага и да се конектирате со вашето тело. На овој начин повеќе ќе се спознаете себеси и вашите реакции во секоја ситуација.

Ако сакате да научите јога и да постигнете mindfulness треба да го одберете овој курс. Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА

Курсот нуди едногодишен пристап. Има 35 теми на кои што ќе можете да слушнете информации како и 2 квиза во текот на курсот, како и завршен тест

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.