94% попуст на онлајн курс за Executive Assistant во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 372 ден. (6 €)

Цена

372 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

94%

Заштеда

5766 ден.

Преостанато време

Купени: 3

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за Executive Assistant

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.01.2023 до 29.12.2023
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива Е-сертификат
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • За да започнете со курсот треба да го внесете купон кодот следниов линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил: [email protected]

Опис

Are you thinking about pursuing a career as an executive assistant?

Executive assistants have a demanding job that requires them to be skilled, poised, and efficient. An executive assistant is someone who is...

 • Extremely organized
 • Able to do many tasks at once
 • An excellent communicator
 • Straight-forward and direct
 • Able to adapt to someone else’s agenda and/or objectives
 • Able to prioritize tasks based on need

If this sounds like you, then our online Executive Assistant course is just for you.

There is endless room for growth in this exciting career, and many executive assistants are able to use their job to springboard into a higher position within their company. 

This Executive Assistant course is entirely online and will prepare you for any and all duties that you will find in your new job as an executive assistant.

Don’t let another moment of indecision over your career or unhappiness at your current career pass; take charge and get started with your new life as an executive assistant.

What you will learn:

This course, which is great for beginners and veterans alike, will walk you through everything you need to know to be a great executive assistant, including:

 • How to get your career started
 • What administrative skills you will need
 • How to communicate properly and why it is important
 • How to act professionally as an executive assistant
 • How to organize yourself and manage your time properly
 • Proper etiquette when managing your boss

Дополнителни информации околу самиот курс како и модулите кои ќе бидат изучувани може да најдете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.