95% попуст на онлајн курс за Food Intolerance and Allergies од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 310 ден. (5 €)

Цена

310 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

95%

Заштеда

5828 ден.

Преостанато време

Купени: 3

 • The Chq Building, Custom House Quay, Dublin Docklands, Dublin, Ireland

  Одведи ме таму

  +44 (0) 20 3286 9279

  [email protected]

Добивате

Онлајн курс за Food Intolerance and Allergies

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.03.2022 до 27.12.2023
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Food Intolerance and Allergies
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК
 • Пронајдете го курсот и кликнете на копчето Add to Cart
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Дали знаевте дека 1 од 10 луѓе имаат алергии на храна - но скоро двојно од тој број веруваат дека имаат алергија! Дали сте еден од милиони луѓе кои имаат алергија на храна, чувствителност или нетолеранција? Како може да знаете со сигурност дали имате чувствителност на храна? Кои се тестовите за алергии на храна? Како знаете дали вашето дете има алергија на храна? Што треба да направите ако имате нетолеранција на храна? Овој курс опфаќа сè што треба да знаете!

Најчестите алергии на храна се:

 • Млечни производи
 • Глутен
 • Кофеин
 • Салицилати
 • Амини (хистамин)
 • FODMAPs
 • Сулфит
 • Фруктоза

Со овој курс, ќе дознаете како да се тестирате, дијагностицирате и лекувате за алергии на храна, како и докажани стратегии за отстранување и замена на храната во вашата исхрана. 

Повеќе информации околу курсот може да погледнете на овој ЛИНК

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.