94% попуст на онлајн курс за Fundraising & Crowdfunding Management во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 372 ден. (6 €)

Цена

372 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

94%

Заштеда

5766 ден.

Преостанато време

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за Fundraising & Crowdfunding Management

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.01.2023 до 21.11.2023
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива Е-сертификат
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • За да започнете со курсот треба да го внесете купон кодот следниов линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил: [email protected]

Опис

Crowdfunding is an increasingly mainstream fundraising option for companies, businesses, celebrities, and individuals alike, and it's a tried and true way to earn the funding you need to launch a product, service, or idea into production. 

This course is designed to teach you the basics of how to plan, run, and manage a successful crowdfunding campaign on the platform of your choice by helping you to understand, predict, and use marketing, analytics, and trends to your advantage. While primarily intended for individuals wishing to launch their own crowdfunding or fundraising campaigns, this course is valuable to persons who work around startups, in a startup, or around artists who might need crowdfunding campaigns.

If you intend to earn money through a crowdfunding campaign, it is important that you approach the campaign properly, prepare for the extensive amount of marketing and outreach required, and learn how to predict market demand. Most importantly, you have to learn how to create shareable content that will boost your campaign. This course will guide you through each of these challenges to help you plan, create, and launch a successful crowdfunding campaign.

What you will learn:

 • How to choose the best funding option for your project
 • How to select the right crowdfunding platform to boost your chances of success
 • How to analyze your project to ensure that it's a good fit for crowdfunding
 • How to understand and use market demand to your benefit
 • How to create quotes, goals, and timelines based on manufacturing information
 • How to brand your product and create a sales pitch
 • How to market on social media and the web
 • How to build a network of interested consumers
 • How to create a buzz around your product
 • How to use marketing to boost the success and visibility of your campaign

Дополнителни информации околу самиот курс како и модулите кои ќе бидат изучувани може да најдете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.