92% попуст на 50 часовен онлајн курс за спортски агент + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119 €) по цена од 558 ден. (9 €)

Цена

558 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

92%

Заштеда

6820 ден.

Преостанато време

Купени: 4

Добивате

Онлајн курс за спортски агент 

 • Времетраење: 50 часови
 • За успешно завршен курс се добива сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.02.2020 до 30.05.2021
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за спортски агент
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК
 • Пронајдете го курсот и кликнете на копчето Add to Cart
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

Дали би сакале кариера во спортската индустрија? Вообичаено, работата е средство за остварување на некоја цел, начин да се заработат пари за да можете да го живеете животот што го сакате. Но, што ако работата е животот што го сакавте, а не само една плата. Спортската индустрија е во константен пораст, и секојдневно се повеќе луѓе заработуваат пари во кариерата што ја сакаат. Доколку сте заинтересирани и сакате да бидете еден од многуте луѓе што пронаоѓаат задоволство во работата и индустријата што ја сакаат, тогаш нашиот онлајн курс за Спортски Агент е вистинската работа што ви треба за да почнете. Секој ден, играчи од разни спортови потпишуваат нови договори со тимови и спонзори, и потребата добар спортски агент да ги претставува и да им овозможи најдобри договори е во голем пораст. Добар спортски агент е некој што:

 • Го сака спортот
 • Сака да работи со луѓе  
 • Знае како да ги претстави клиентите во најдобро светло 
 • Има способности за продажба 

Доколку овие квалитети ве опишуваат, ние можеме да ви го дадеме знаењето што ви е потребно да ја почнете вашата успешна кариера. Курсот за спортски агент ќе ве подготви за се што ви е потребно да станете одличен спортски агент, вклучувајќи:

 •  Вовед во улогата на спортски агент
 •  Техники за мрежно поврзување
 •  Техники за преговарање
 •  Основни финансии
 •  Договорно право
 •  Односи со јавноста
 •  Градење на односи со клиентите

Модул 1: Вовед

 • Улогата на спортскиот агент
 • Плата
 • Вештини потребни за спортски агент
 • Совети за поголем успех како спортски агент

Модул 2: Разбирање на спортовите со кои што ќе се справувате

 • Фудбал
 • Бејзбол
 • Кошарка
 • Хокеј
 • Голф
 • Тенис
 • Други спортови

Модул 3: Вмрежување

 • Пробивање на вашето име на пазарот
 • Справување со отфрлање
 • Оставање на добар впечаток
 • Градење односи
 • Поедноставување на работите за клиентот

Модул 4: Анализа на вредноста

 • Оценување на вредноста на вашиот клиент
 • Анализа на пазарот
 • Прифаќање на слабостите на вашиот клиент
 • Оценување на вистинската цел

Модул 5: Односи со клиентот

 • Наоѓање нови клиенти
 • Доверба и вреднос
 • Справување со очекувањата
 • Давање на вашиот клиентот што сака
 • Советување на клиентите за големи одлуки

Модул 6: Односи со јавноста

 • Креирање на бренд
 • Истакнување на предностите на вашиот клиент
 • Привлекување на клиентот
 • Избегнување на слабостите
 • Покажување на внатрешната сила

Модул 7: Финансии

 • Разбирање на финансии
 • Советување на клиентот
 • Структури на плата
 • Награди и бонуси
 • Анализа на броеви

Модул 8: Правни работи

 • Разбирање на закони за договори
 • Јазикот на адвокатите
 • Парична казна и ограничувања
 • Креирање на договор и/или одобрување
 • Совети и трикови

Модул 9: Разбирање на Генералните Менаџери и структура на тимови

 • Front office структура и улоги
 • Економија на спортот
 • Како прават тимови играчите на пазарот
 • Управување со објекти
 • Управување со настани

Модул 10: Преговарање со тимови и спонзори

 • Како да се преговара
 • Знаење на трикови
 • Лоши техники на преговарање
 • Анализирање на противникот
 • Управување со ризикот и правење на тоа што е најдобро за клиентот

ДОБИВАТЕ

Oнлајн курс за односи со јавноста 

 • Времетраење: 30 часови
 • За успешно завршен курс се добива сертификат

 

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 29.11.2018 до 25.01.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за односи со јавноста
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

 

ОПИС

Зборувајте јасно и гласно

Од Start-Up до компании од милион долари, на сите им е потребен PR. Во време на дигитална ера, повеќе од било кога е битно да го менаџирате присуството на еден бренд и да зборувате директно на правилната публика.  

Никогаш порано не било толку возбудливо да започнете кариера во PR.

Вие можете да:

 • Да изградите соработка со денес најголеми инфлуенти
 • Следење online и offline
 • Помогнете им на просперитетните star-up-и да бидат во центарот на вниманието кои тие го заслужуваат
 • Помогнете во лансирање на извондредни нови производи

PR е динамична кариера во светот кој никогаш не спие. Безразлика дали работите за агенција, или како поединец, ќе откриете кариера која ќе ви овозможи да запознаете нови личности и да работите различни работи секој ден. Овој курс ви овозможува теоретско практично знаење кое ќе ви биде потребно во вашата кариера во PR.

Ќе научите:

 • Најдобриот начин како да направите пријатели и контакти
 • Како да се поврзете со новинарите
 • Зошто ви е потребна PR стратегија
 • Најдобриот начин да направите солидна стратегија
 • Сите алатки кои ви се потребни за да пристапите до медиумите
 • Како да направите медиа календар
 • Како да креирате прес пакет кој ќе предизвика воодушевување
 • Како да ја раскажете приказната на вашиот клиент - бренд

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој линк.

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.