93% попуст на онлајн курс за живеење со дијбетес - Living with Diabetes + сертификат од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

93%

Заштеда

5704 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за живеење со дијбетес - Living with Diabetes + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.03.2022 до 31.10.2023
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Living with diabetes
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик.
 • Повеќе информации на е-маил [email protected]

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК
 • Пронајдете го курсот и кликнете на копчето Add to Cart
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

When you’re first diagnosed with diabetes, it can be a shock. Even if your doctor covers all the bases, you may be left feeling nervous, alone, and uncertain about the changes you’ll have to make in your life. Or, you may suspect that you have diabetes, and don’t know what the next steps are.

The goal of this course is to provide you with information, education, support, and empowerment, so you can take control of your diabetes and live your happiest and healthiest life. From those early days of your first appointment and getting tested, right through long-term management and self-care, we’ll cover all the stages of living with diabetes. In this course you’ll learn tons of coping and wellness strategies related to diet, exercise, stress management, pain relief, and natural healing remedies.

If you’re learning to live life as a diabetic, you don’t have to go it alone, and you don’t have to be in the dark! Our goal is to equip you with the tools of diabetes management so you can make smart decisions about your wellness and care.

Повеќе информации за модулите кои се изучуваат во овој курс можете да видите на следниот ЛИНК

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.