96% попуст на онлајн курс за CFR: Threat Detection and Response (Exam CFR-210) with Advanced Diploma од Alpha Academy во вредност од 30 380 ден. (490 eur) по цена од 1178 ден. (19 eur)

Цена

1178 ден.

Вредност

30380 ден.

Попуст

96%

Заштеда

29202 ден.

Купени: 1

Добивате

Онлајн курс за CFR: Threat Detection and Response (Exam CFR-210) with Advanced Diploma

Времетраење: 11 часа, 27 минути

Услови

  • Купонот може да се искористи од 03.05.2019 до 31.10.2019
  • Курсот се изведува online и на англиски јазик
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
  • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа £19 за PDF формат (оргинална принт копија: £29 за испраќање по пошта: £39)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

CFR: за откривање на закани и одговор (испит CFR-210) ќе ви помогне да ја разберете анатомијата на сајбер-напади. Ќе стекнете вештини потребни за да им служите на вашите организации пред, за време и по прекршок. Првиот одговор на CyberSec е првата линија на одбрана од сајбер-напади. Ќе бидете во можност да се подготвите за анализа на закани, дизајн безбедни компјутери и мрежни околини, проактивно да ги бранат мрежите и да одговорите / испитаат инцидентите на сајбер-безбедноста. Ги опфаќа должностите на оние кои се одговорни за следење и откривање на безбедносни инциденти во информатичките системи и мрежи и за извршување на соодветен одговор на таквите инциденти. Во зависност од големината на организацијата, ова лице може да дејствува самостојно или може да биде член на одговорен тим за компјутерска безбедност (CSIRT) и многу повеќе. Значи, да научат да ги проценат и да одговорат на безбедносните закани и да работат на системска и мрежна безбедност анализа платформа со преземање на овој курс.

Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА.

Курсот нуди 12 месечен пристап.

На крајот на курсот следи тест со прашања со повеќе одговори. Веднаш по решавањето на тестот ќе ги знаете резултатите. По завршувањето на тестот можете да купите акредитиран сертификат во PDF формат по цена од £19 или оргинална принт копија за £29 со испраќање по пошта за £39.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.