93% попуст на онлајн курс за Database Basics за почетници од Alpha Academy во вредност од 17 236 ден. (278 eur) по цена од 1178 ден. (19 eur)

Вредност

17236 ден.

Попуст

93%

Заштеда

16058 ден.

Добивате

Oнлајн курс за Database Basics за почетници

Времетраење: 8 часа, 40 минути

Услови

  • Купонот може да се искористи од 03.05.2019 до 31.10.2019
  • Курсот се изведува online и на англиски јазик
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
  • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа £19 за PDF формат (оргинална принт копија: £29 за испраќање по пошта: £39)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Ако сте во потрага по курс кој ви обезбедува основите на базата на податоци и програмирање тогаш не треба да барате други! Овој курс обезбедува дека имате основа да се усовршите во управувањето со бази на податоци. Преземањето на овие основи на бази на податоци за почетници ќе ви ги обезбеди најважните елементи и предмети во базата на податоци кои ќе ви помогнат да станете ефикасни во вашиот веб развој. Овој курс е дизајниран за да ги разберете основните концепти и алатки потребни за складирање и развој на податоци.

Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА.

Курсот нуди 12 месечен пристап.

На крајот на курсот следи тест со прашања со повеќе одговори. Веднаш по решавањето на тестот ќе ги знаете резултатите. По завршувањето на тестот можете да купите акредитиран сертификат во PDF формат по цена од £19 или оргинална принт копија за £29 со испраќање по пошта за £39.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.