91% попуст на онлајн курс за Diet for Beauty & Health + сертификат од Trendimi во вредност од 6138 ден. (99 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Цена

558 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

91%

Заштеда

5580 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

 • 10 Herbert Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  info@trendimi.com

Добивате

Онлајн курс за исхрана за убавина и здравје - Diet for Beauty & Health + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.05.2019 до 31.10.2019
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за нутриционизам за убавина.
 • Лимит: 1 купон за себе + повеќе за пријатели
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот Diet for Beauty and Health
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Trendimi 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@trendimi.com

Опис

Исхрана за убавина

Вашето тело е екосистем – милијарди клетки кои работат заедно за да ве одржат во живот и затоа се што внесуваме во него влијае на нас. Храната и пијалоците кои го внесуваме влијаат на:

 • Физичкото здравје
 • Расположението
 • Енергијата и виталноста
 • Надворешниот изглед

Беспрекорна кожа, сјајна коса и блескави нокти – на здрав, природен начин

На овој курс ќе ги научите внатрешните тајни за здрава и убава кожа, коса и нокти. Покрај што ќе ги научите основите за здрав режим на исхрана, ние ќе ви одговориме и други важни прашања како:

 • Што може да ми помогне да ја осветлам кожата?
 • Колку Омега 3 ми е потребно?
 • Можам ли да ги намалам ефектите на стареење со исхраната?
 • Како можам да го сменам начинот на исхрана за да ја третирам сувата кожа?
 • Која храна и помага на косата да биде сјајна?
 • Што треба да вклучам во исхраната секој ден?
 • Зошто треба да вклучам суплементи и кои?

Што да исфрлите од исхраната за да не мора да држите диети

Ако се чувствувате добро однатре ќе изгледате добро и однадвор. Како што треба да знаете што е корисно за вас, треба да знаете и што да избегнувате. Научете:

 • Зошто вашиот појадок може да ве забавува
 • Што предизвикува бели флеки на вашите нокти
 • Што да избегнувате за да јадете слободно, да бидете здрави и да ја одржувате вашата линија

Да, вие вредите! Овој курс е најдобриот производ за убавина во кој можете да инвестирате. Почнете да го користите денес!

Модул 1:

Вовед во внатрешно здравје и надворешна убавина

 • 1. Општи совети за развој на диетални навики кои ве одржуваат здрави и ве прават да изгледате убаво
 • 2. Протеини, јаглени хидрати и масти
 • 3. Витамини и минерали: • Што е добро за што? • Колку ви е потребно? • Каде да ги најдете?

Модул 2:

Дали мастите може да се добри за вас?

 • 1. Масла, масти и Омега
 • 2. Јаткасти плодови, семки и алги
 • 3. Зрнести плодови и глутен

Модул 3:

Светли зеленчуци за убав изглед

 • 1. Антиоксиданси
 • 2. Сурова храна
 • 3. Сокови и смутис
 • 4. Вегетеријански, вегански и месни диети

Модул 4:

Основи за убава исхрана – зошто органско?

 • 1. Хидратација
 • 2. Ужина – како да јадете малку од тоа што сакате и да останете здрави
 • 3. Дневни неопходни работи

Модул 5:

Што има внатре? Минутни состојки со моќни ефекти

 • 1. Пробиотици, пребиотици и јогурт
 • 2. Суплементација
 • 3. Продукти за зајакнување на имунитетот
 • 4. Продукти со хранливи состојки

Модул 6: Диети и детокс

 • 1. Што да избегнувате?
 • 2. Топ 5 совети за диети
 • 3. Шеќер
 • 4. Детоксикација
 • 5. Кои бои се одлични за вас?
 • 6. Управување со тежината – најпопуларни диети
 • 7. Продукти кои ви го зголемуваат метаболизмот
 • 8. Кога и како да јадете?

Модул 7: Како да се храните убаво?

 • 1. Потреби на кожата и исхраната
 • 2. Како да ја опоравите проблематичната кожа со исхрана и суплементација - Што да вклучите и што да избегнете - Акни, целулите, вишок масти, сува кожа
 • 3. Нутриција за косата и ноктите

Модул 8: Храната може да го направи сето ова?

 • 1. Топ 10 најмоќни продукти
 • 2. Продукти и пијалоци кои го помагаат или спречуваат спиењето
 • 3. Најдобри продукти за борба против настинка и грип
 • 4. 10 совети за долгогодишна убава кожа

Повеќе информации за курсот на следниот ЛИНК

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.