91% попуст на онлајн курс за цртање и илустрација за почетници + сертификат од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 558 ден. (9 €)

Цена

558 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

91%

Заштеда

5580 ден.

Добивате

Онлајн курс за цртање и илустрација за почетници

 • За успешно завршен курс се добива сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.07.2019 до 31.10.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за цртање и илустрација
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Секој може да научи да црта откако ќе ги запознае овие едноставни уметнички техники. Започнете цртање веднаш и развијте ја вашата уметничка страст следејќи ги овие инспиративни видеа!

Дали сакате да извлечете убава слика? Ти можеш! Нашиот видео курс, креиран од популарниот уметник на YouTube, Шајда Кемпбел, ви покажува како да цртате со видеа кои се лесни за следење. Го гледате и следете нејзиниот пример. Ослободете го вашиот внатрешен уметник, изразувајте се на хартија и научете да цртате со доверба.

Овој курс е за секој кој сака да биде покреативен, без оглед на нивото на вештини. Ќе се запознаете со различни техники на уметност, како што се контурно цртање, засенчување и додавање на длабочина и перспектива. Потоа ќе преминете на создавање на цветна илустрација, која е врвна страст на Шајда, пред да се цртаат секојдневните предмети, да научат да прават оригинални картички и страници на списанието. Вие брзо ќе се изгради својата доверба и способност со овој курс! Без разлика дали барате задоволително хоби или сакате да ја продадете вашата уметничка работа, овој курс ќе го ослободи уметникот што лежи во нас сите. Замислете задоволство што ќе му дадете на луѓето кога добиваат единствена картичка или слика создадена од вас!

Користете ги вашите уметнички вештини за да ја надополните вашата постоечка улога како писател, дизајнер, уредник, издавач или фотограф!

Модул 1: Вовед

 • Запознајте го уметникот
 • Преглед на предметот
 • Се за цртање и илустрација
 • Добивање доверба како почетник уметник
 • Mатеријали

Модул 2: Основи на цртеж

 • Следење и пренесување
 • Длабочина и перспектива
 • Контурен цртеж
 • Зацврстување на линијата
 • Избор на боја

Модул 3: Ботаничка илустрација

 • Започнете со цртање цвеќе
 • Брзи цветни лавра
 • Скицање, цртање линии и засенчување на цвеќе
 • Проект 1: Гладиоли и еукалиптус
 • Проект 2: Домашни растенија, кактуси и суккуленти

Модул 4: Цртање секојдневни објекти

 • Развивање на вашиот уметнички стил
 • Проект 1: Овошје и зеленчук
 • Проект 2: кујнски прибор
 • Проект 3: Облека

Модул 5: Забавни проекти за илустрација

 • Проект 1: Рачно подготвена картичка
 • Проект 2: Илустрирана листа
 • Проект 3: Се шири весник
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.