98% попуст на онлајн курс за Level 3 Diploma in Public Speaking Skills од Alpha Academy во вредност од 24 242 ден. (391 eur) по цена од 496 ден. (8 eur)

Вредност

24242 ден.

Попуст

98%

Заштеда

23746 ден.

Купени: 2

Добивате

Oнлајн курс за Level 3 Diploma in Public Speaking Skills

Времетраење:  10 часа, 35 минути

Услови

  • Купонот може да се искористи од 04.05.2019 до 31.10.2019
  • Курсот се изведува online и на англиски јазик
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
  • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа £19 за PDF формат (оргинална принт копија: £29 за испраќање по пошта: £39)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Дали се плашите да зборувате јавно? Или само сакате да ја подобрите комуникациската вештина? Запишете ја Дипломата за ниво 3 во јавните говорни вештини и научете ги техниките за надминување на стравот од јавното говорење и научете да добиете доверба. Довербата е душата на јавно говорење. Без доверба, нема да можете да го привлечете вниманието на публиката. Наместо овие, ќе направите вашата содржина и смирувачки и информативни, и треба да ги ангажирате слушателите преку прашања и одговори. На овој начин, ќе можете да ја направите вашата јавна говорна сесија жива. Во текот на курсот, ќе ги научите сите техники да станете добар оратор, како што се справување со непријатна ситуација, да одговорите на контроверзни прашања, да ја контролирате нервозата, да го користите јазикот на телото и многу повеќе.

Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА.

Курсот нуди 12 месечен пристап.

На крајот на курсот следи тест со прашања со повеќе одговори. Веднаш по решавањето на тестот ќе ги знаете резултатите. По завршувањето на тестот можете да купите акредитиран сертификат во PDF формат по цена од £19 или оргинална принт копија за £29 со испраќање по пошта за £39.

 

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.