Нова година: Нови знаења! Стекнете се со нова вештина! 91% попуст на 12 месечен онлајн курс Speedread123 за брзо читање (Speed Read) + сертификат од Funmedia во вредност од 6138 ден. (99 еур) по цена од 558 ден. (9 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Нова година: Нови знаења! Стекнете се со нова вештина! 91% попуст на 12 месечен онлајн курс Speedread123 за брзо читање (Speed Read) + сертификат од Funmedia во вредност од 6138 ден. (99 еур) по цена од 558 ден. (9 еур)

Цена

558 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

6,138 ден.

Попуст

91%

Заштеда

5,580 ден.

Купени : 1

Добивате

12 месечен онлајн курс Speedread123 за брзо читање (Speed Read) + сертификат


Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.12.2018 до 31.01.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • За успешно завршен курс се добива сертификат
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper 
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • Курсот дозволува пристап на платформата во времетраење од 6 месеци од денот на активирање на курсот.
 • За време на курсот имате пристап 24/7 на платформата на “Funmedia”
 • За да се регистрирате на платформата кликнете на следниов ЛИНК и внесете го вашиот код за активација во полето “Enter discount code”.

Опис

Најбрзиот читател во светот  во просек може да прочита 46.482 зборови во минута. Во споредба, просечниот  човек чита со брзина од 150-200 зборови во минута. Преку систематски обуки, секој е во можност да го зголеми темпото на читање до четири - пет пати побрзо! Колку брзо можете да читате вие?

Speedread123 е интерактивен онлајн курс со богата мултимедијална содржина кој ги развива вештините на брзото читање.

Благодарение на бројните вежби со gamification елементи, ќе го проширите вашето видно поле и ќе ја подобрите својата фотографска меморија.

Спротивно од популарното верување, колку побрзо читаш, толку повеќе ќе разберете. Чудно звучи, зарем не? Воопшто не! Брзото читање ја зголемува концентрацијата, така што ќе се фокусирате само на текстот и неговото значење. Окото гледа, но мозокот чита. Забрзување на визуелното меморирање на информации ви овозможува да си го зголемите бројот на читање книги и статии за неколку пати, така што ќе имате подобра ориентација во околината, и, пред сè, ќе заштедите време.

Да си го направите учењето пријатно, ние ви нудиме веќе подготвена, професионална алатка за е-учење наречена Speedread123 благодарение на кои ќе:

 • дознаете што е точно читање и очекување
 • да научите разни тактики за читање кој ќе го направи изборот на книга и брзо наоѓање на витални информации полесно
 • да учествувате во обуки за читање, и сами да си ја одредувате брзината на читање,
 • да почнете да читате цели групи на зборови, благодарение на Шулц модели и табели
 • да научите како да брзо да ги препознаете и запаметите зборови
 • да учествувате во 3-делното загревање пред секоја вежба
 • да добиете резиме по секоја завршен левел
 • да го тстирате стекнатото знаење со тест - photolesson
 • на крајот на курсот, ќе бидете наградени со сертификат

Не грижете се! Нашиот ум е брилијантен. Многу брзо ќе можете да го совладате новиот материјал и да откриете тајните на брзото читање.

Курсот Speedread123 е поделен на 10 делови и секој дел се состои од 10 часа. За да се поедностави учењето сите тие се организирани во следниов редослед: предавање во форма на видео, едукативни игри, загревање, вежби за очекување, визуелното поле и меморија, обука за читање, резиме и photolesson.

Следете го вашиот прогрес и значително зголемете ја брзината на читање со следење на Speedread123!

Купив купон меѓутоа немам код за активација. Пробав и со купон код и со пин код, меѓутоа не сака со ниедно. Како да го добијам кодот за активација?

Член на Grouper од: 02-07-2012
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ