98% попуст на онлајн курс за Level 2 Certificate in Understanding Big Data од Alpha Academy во вредност од 17 298 ден. (391 eur) по цена од 496 ден. (8 eur)

Цена

496 ден.

Вредност

17298 ден.

Попуст

97%

Заштеда

16802 ден.

Купени: 1

Добивате

Oнлајн курс за Level 2 Certificate in Understanding Big Data 

Времетраење: 6 часа, 40 минути

Услови

  • Купонот може да се искористи од 04.05.2019 до 31.10.2019
  • Курсот се изведува online и на англиски јазик
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
  • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа £19 за PDF формат (оргинална принт копија: £29 за испраќање по пошта: £39)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Анализа на податоци и база на податоци може да биде лесно ако имате соодветни вештини и софтвер за да го процесирате. Ако сте некој кој е назначен од вашата компанија за складирање, управување и анализа на податоци, тогаш најдобро е да научите како да користите друг софтвер за обработка на податоци. Треба да го пробате овој Сертификат за Ниво 2 во Разбирање на големи податоци за да го надградите вашиот статистички и аналитички вештини. Овој курс осигурува дека податоците ќе бидат правилно обработени за научниците за податоци да произведат резимеа или извештаи за тоа.

Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА.

Курсот нуди 12 месечен пристап.

На крајот на курсот следи тест со прашања со повеќе одговори. Веднаш по решавањето на тестот ќе ги знаете резултатите. По завршувањето на тестот можете да купите акредитиран сертификат во PDF формат по цена од £19 или оргинална принт копија за £29 со испраќање по пошта за £39.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.