96% попуст на оnline курс за First Aid at Work од One Education во вредност од 30 256 ден. (488 €) по цена од 1178 ден. (19 €)

Цена

1178 ден.

Вредност

30256 ден.

Попуст

96%

Заштеда

29078 ден.

Преостанато време

 • 100 St. Paul's Churchyard, London EC4M 8BU, UK

  Одведи ме таму

  020 3890 6420

  info@oneeducation.org.uk

Добивате

Оnline курс за First Aid at Work

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.03.2020 до 31.07.2020
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
 • По активирање на ваучерот ќе добиете пристап за најава на курсот во рок од 24 часа.
 • По успешно завршување на курсот може да доплатите за PDF или Hardcopy сертификат. PDF: £18.00 Hardcopy: £24.00.   
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Првата помош е потенцијално заштита на живот, и овој курс за прва помош на работа има за цел да ве научи на основите на препознавање на опасност и соодветно реагирање.

Курсот започнува со вовед во прва помош, што ви овозможува знаење за регулативите, статистиката и што да чувате во кутијата за прва помош. Потоа ги разгледува примарните и секундарните истражувања, обезбедувајќи ги потребните информации за да ги процените повредите на лицето, да ги поставите во позиција за закрепнување и доколку е потребно да примените завои. Потоа ќе научите како да третирате различни повреди, болести и состојби. Секундарни повреди се изгореници и лушпи, повреди на окото и главата и скршени коски, до астма, алергиски реакции, дијабетес, срцев удар, хипервентилација, труење и давење. Опфатени се и епилепсија, мозочни удари, носеви од носот и прскања.

Исто така, ќе ве научи како да администрирате CPR за возрасни, деца и доенчиња. Никогаш не знаете кога може да се потребни вештини за прва помош, но со овој курс барем ќе се чувствувате подготвени и уверени за некоја ситуација.

За повеќе информации околу курсот кликнете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.