96% попуст на оnline курс: Acupressure Massage + Е-сертификат од Institute of Beauty & Makeup во вредност од 17 821 ден. (287 €) по цена од 716 ден. (12 €)

Цена

716 ден.

Вредност

17821 ден.

Попуст

96%

Заштеда

17105 ден.

Преостанато време

Купени: 2

 • 35/37 Ludgate Hill, London, EC4M 7JN

  Одведи ме таму

  02039238705

  [email protected]

Добивате

Online курс: Acupressure Massage + E-сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.06.2021 до 22.11.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и започнете со учење
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Акупресура масажа е античка форма на масажа терапија потекнува од традиционалната кинеска медицина. Се фокусира на различни точки на притисок на телото, за да го поттикне протокот на чи („животна енергија“) низ каналите на телото, познати како „меридијани“.

Акупресурата масажа има многу лековити придобивки, што ќе ги дознаете на овој курс. Llе научите сè за уметноста на акупресурата, од тоа како да ги лоцирате точките на притисок на телото и да примените точна количина на притисок, до различните заболувања и хроничните состојби што акупресурата може да ги ублажи.

Преку обука чекор-по-чекор, ќе научите техники што ги користат искусни терапевти за масажа на акупресура, вклучително и како да подготвите просторија за масажа и околина, да ги следите најдобрите практики за хигиена и безбедност, па дури и да вметнете есенцијални масла во вашата сесија за терапија со акупресура. Запишете се денес и станете искусен практичар за кратко време!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.