93% попуст на online курс за Мindfulness Мasterclass + сертификат од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

93%

Заштеда

5704 ден.

Купени: 7

Добивате

Online курс Мindfulness Мasterclass + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.03.2020 до 20.06.2020
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Мindfulness Мasterclass
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива сертификат во PDF форма
 • Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Научете да живеете во сегашноста. Истражете ги практиките на умственост за да се фокусирате на сегашниот момент, да го намалите стресот, да се исклучите и да бидете посреќни

Просечното од будењето трошиме 47% од времето, размислувајќи за нештата, а пред се работи што би можеле да тргнат наопаку, според студијата објавена од универзитетот Харвард. Трошејќи скоро половина од нашите животи, загрижени за тоа што може да тргне наопаку, може да биде исклучително честа појава, но има негативни влијанија врз нашата благосостојба, среќата и можноста да уживаме во моментот.

Умноста е концепт на живеење во сегашноста, без оние работи што ги одвраќаат мислите и без да се грижите за иднината, освен во случаи кога е всушност корисно да се стори тоа. Умешноста е исто така античка, се практикува илјадници години во будизмот и беше донесена на запад од страна на Jonон Кабат-Зин во 1970-тите. Денес, умственоста е практика што ја користат психолозите, лекарите и терапевтите, за да се намали стресот, вознемиреноста и депресијата.

Овој курс ќе ве научи да совладате умност, за да можете да започнете интегрирање на умните практики во вашиот секојдневен живот, да го намалите стресот, да ја зголемите среќата и да обезбедите дека живеете секој ден во потполност. Да се ​​живее во моментот докажани здравствени придобивки, а не само што ви помага да живеете подобар живот, туку и ви помага да живеете попродуктивен. Умноста помага во концентрацијата, може да го подобри спиењето и да го зголеми задржувањето на меморијата, не само затоа што внимавате кога сте внимателни, туку и заради намален стрес.

Повеќе информации за курсот може да прочитате ТУКА

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.