91% попуст на online курс за NLP: The Psychology of Success од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 558 ден. (9 €)

Цена

558 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

91%

Заштеда

5580 ден.

Купени: 13

Добивате

Online курс за NLP (Neuro Linguistic Programming): The Psychology of Success

 • Бесплатен сертификат во PDF форма

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.02.2020 до 31.12.2020
 • Курсот се изведува online на англиски јазик.
 • Купонот е наменет за следење на online курсот NLP: The Psychology of Success
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Достигни ги своите цели и живеј го животот со 100% пареа со НЛП - неуро лингвистичко програмирање. Користете НЛП техники за да ја превземете контролата врз сопствената судбина и да постигнете нешто повеќе! 

NLP им помогна на милиони луѓе од целиот свет да го променат својот живот и да го реализираат својот вистински потецијал, а сега и Вие можете да го сторите истото и да бидете на пат кон поголема среќа и благосостојба. НЛП во сушност значи да го научите јазикот на вашиот ум и овој курс е како прирачник за вашиот мозок.

НЛП е став и методологија, тоа е збир на алатки и техники за носење со вас до крајот на животот за да ви помогне да се ослободите од негативни мисли, да ги постигнувате своите цели и да го живеете животот кој навистина го посакувате. Од овој курс ќе научите како да ги решите вашите проблеми, ослободете го вашиот вистински потенцијал, поефективно комуницирајте со вашиот мозок и разберете ги и надминете ги своите стравови за да можете да ги отклучите новите можности и да го трансформирате вашиот живот!

Со овој курс ќе дознаете:

 • придобивки од NLP
 • како функционира NLP
 • столбовите на NLP
 • како да управувате со вашиот ум
 • создавање меморија
 • формула со 4 точки за успех
 • како да ги следиме целите
 • како да се користат сетилата за подобрување на комуникацијата
 • основи на мета-програма
 • воведете го NLP во вашиот секојдневен живот
 • што се NLP anchors
 • 10 primeni na NLP

Повеќе за курсот може да прочитате ТУКА

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.