94% попуст на online курс за Skin & Body care + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

94%

Заштеда

6944 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс за Skin & Body care + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 19.03.2020 до 30.07.2020
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за Skin & Body care
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива сертификат во PDF форма
 • Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Има многу да се знае за добра нега на тело - како да се третира, што да се користи, што да се јаде и што да се избегне. Ќе најдете одлични совети за најдобриот пат до тело што го сакате и одговорите на вашите прашања, вклучувајќи:

 • Дали воопшто треба да ја изложувам мојата кожа на сонце?
 • Дали можам да и помогнам на мрсната кожа со диета?
 • Каква посебна грижа треба да применувам за мојот тип на кожа?
 • Колку често треба да го ексфолирам лицето?
 • Кој е најдобриот метод за отстранување на влакна?
 • Што треба да јадам за да ја подобрам косата и ноктите?

Исто така, ќе ви покажеме како да направите одличен маникир-педикир, како да направите свои природни производи и многу повеќе. Започнете го овој курс сега и подарете си ја љубовта што ја заслужувате.

Повеќе информации за курсот може да прочитате ТУКА

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.