99% попуст на online курс за Guitar Basics од Live Online Academy во вредност од 22 568 ден. (364 €) по цена од 310 ден. (5 €)

Цена

310 ден.

Вредност

20770 ден.

Попуст

99%

Заштеда

20460 ден.

Преостанато време

Купени: 9

Добивате

Online курс за Guitar Basics

 • 8 лекции
 • Времетраење на курсот: 1 месец
 • Интензитет на часовите: 3 часа неделно
 • Пристап до Live Webinars
 • Бонус Q&A сесии
 • 5 тестирања
 • Пристап до снимени материјали

Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.03.2020 до 26.08.2020
 • За да започнете со курсот ​пристапете до курсот ТУКА и одете на копчето "REDEEM VOUCHER" - пополнете ги податоците и во полето Coupon/Voucher Code внесете го КУПОН КОДОТ
 • Едно лице може да купи максимум 1 купон
 • Пожелно е да го искористите купонот веднаш по купувањето за да си обезбедите место на Live Lessons
 • Доколку го искористите купонот во рок од 48 часа од купувањето, ќе добиете Free Bonus Starter Pack кога ќе се регистрирате и ќе го проследите првиот вебинар
 • ​Курсот се изведува онлајн на англиски јазик
 • По комплетирање на курсот, потребно е да пишете маил на sravanthi.burra@shawacademy.com со цел да добиете диплома/сертификат во дигитатлна форма (eDiploma)
 • За акредитиран сертификат/диплома и финален тест се доплаќа во комапнијата
 • Сертификат за успешно завршување на курсот може да се купи по завршувањето по цена од €39.99
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации во врска со курсот, обратете се на support@liveonlineacademy.com

Опис

Предности при изучување на курсот:

 • Часови во живо спроведени од професионалци со целосно - интерактивни Q&A сесии
 • Изучувајте брз основа на својата динамика со пристап до снимки од часовите во живо, во случај да пропуштите час
 • Курсевите се избрани од Bloomberg Business, CNBC, and International Business Times

Дали некогаш сте сакале да свирите на гитара? На крајот на овој курс, ќе можете сами да ги свирите вашите омилени песни и ќе се стекнете со потребните вештини за да продолжите со учење и свирење. Гитарата е една од најпознатите инструменти во светот и луѓето учат да свират на неа на многу различни начини. Курсот ќе ве запознае со едни од најчестите методи: учење преку слушање, таблатура и тероија, ова ќе не води низ секој модул, додека правиме солидна основа за да го продолжите вашето музичко патување.

Лекции кои ги опфаќа курсот:

 • Започнување
 • Notation, Timing и Time Sigantures, и вашите први акорди
 • Скали, инревали и тренинг за уво
 • Клучеви и могу повеќе за акордите
 • Мелодии за свирење, проресија на акорди и стуктура на песните
 • Свирење на гитара!
 • Повисоки акорди и свирење блуз
 • Повеќе скали и вовед во модалитети

Повеќе информации за курсот можете да погледнете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.