99% попуст на оnline курс за Microsoft Excel Masterclass + сертификат од Queen Mary Academy во вредност од 25 730 ден. (415 €) по цена од 310 ден. (5 €)

Цена

310 ден.

Вредност

25730 ден.

Попуст

99%

Заштеда

25420 ден.

Преостанато време

Купени: 5

Добивате

Оnline курс за Microsoft Excel Masterclass

 • Број на модули: 146 сеопфатни предавања
 • Пристап до материјалите: 1 година
 • Сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.02.2022 до 18.07.2023
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • За да започнете со следење на курсот активирајте до курсот ТУКА или одете на копчето "REDEEM" - пополнете ги податоците и во полето Coupon/Voucher Code внесете го КУПОН КОДОТ
 • По пополнувањето на формата, од компанијата ви го асајнуваат курсот кој го имате купено и ви стига емаил нотификација за истото 
 • По активација - 1 година пристап до материјалите
 • По успешно завршување на курсот може да доплатите за акредитирана сертификација во PDF (£12.00) или Hardcopy формат (£27.00) 
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

 

На овој курс, ќе го научите Microsoft Excel од нула. Овој курс содржи упатство за секоја функција, формула и опција на Excel.

Во овој Excel, A 2 Z - длабински видео курс, Nurture Tech Academy ве запознава со наједноставниот и логичен начин детално да ја разберете околината на Excel. На овој курс за обука во Excel, ќе научите гледајќи како авторот всушност ја извршува операцијата што ја поучува, како што објаснува чекор по чекор како да ги извршувате овие функции. Обуката започнува со воведувањето во Excel и неговиот интерфејс, како да напишете формула во Excel и започнува со основни формули како Sum и Count, а потоа постепено се префрлате на сложената како IF, IF со And, IF со OR, Nested IF. Потоа, таа ќе ја покрие целата функционалност за пребарување. Финансиските функции ќе бидат покриени потоа со функции за датум и време. Исто така, ќе ги опфати основите на Excel графиконите, видовите графикони во Excel (на пр. Колона, лента, линија, пита, пита од пита, лента за пита, површина, табела со меурчиња итн.) Валидација на податоци, анализа што ако -во капакот потоа. Тогаш ќе видиме чекор по чекор како да снимиме макро. Потоа, тоа ќе ви покаже како да користите табела за програмери на програми, начини да снимате макро, да снимате макро, да користите релативна референца, да креирате месечно макро извештај, да доделите макро на форма, како да уредувате или бришете макро и конечно што се безбедносните поставки на макро.

Со завршувањето на овој курс за обука преку Интернет, ќе бидете целосно обучени и способни да ги користите повеќето Формули и функции во Microsoft Excel 2007/2010/2013/2016/2019 / Office 365 во комерцијална средина.

За повеќе информации околу курсот кликнете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.