Остани здрав! 61% попуст на комплетен оптометриски преглед на локација по избор од специјалистичка оптика Геталдус во вредност од 1000 ден. по цена од 390 ден.

img

Цена

390 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

61%

Заштеда

610 ден.

Купени: 12

 • ГТЦ ул. Златарска

  Одведи ме таму

  02 3224 629, 078 393 033

 • ул. Маршал Тито бр.56 (на плоштадот после Камени Мост)

  Одведи ме таму

  078 393 032

 • ТЦ Лептокарија бул.Партизански Одреди 64б

  Одведи ме таму

  02 3163 857, 078 393 032

Добивате

Oптометриски преглед на локација по избор

 • Oдредување на видна острина (визус)
 • Одредување на диоптрија
 • Одредување рефракција
 • Консултација и преглед со спец. oфталмолог или оптометрист

*Со купонот добивате извештај и рецепт за очила или леќи + 10% попуст на целиот асортиман на диоптриски рамки

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.05.2023 до 31.07.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходно закажување на термин 
 • Купонот во Скопје важи само за локациите во трговските центри ГТЦ и Лептокарија и на локацијата кај плоштадот после Камени Мост
 • Купонот важи за еден преглед (блиску или далеку) - доколку сакате преглед за мултифокални леќи потребни се 2 купони
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот термин или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Очната оптика Геталдус е основана во 1959 година. Денеска, Очната оптика Геталдус е една од најголемите компании која врши комплетен очен преглед како и изработка, поправка и промет на сите видови диоптриски очила за корекција на видот, очила за сонце и конктактни леќи од повеќе произведители.

Во рамките на своето работење, копманијата располага со 14 продажни салони, од кои 4 во Скопје и по еден во Охрид, Битола, Куманово, Прилеп, Штип, Велес, Тетово, Кавадарци, Струмица и Кочани. Во секој продажен салон има и ординација со специјалист офтамолог или оптометрист.

Со ваков вид на посоврмено опслужување потрошувачите имаат можност на исто место да им се одреди диоптријата на очите со најсовремнена опрема (компјутерски) и да им се изработат очила или конктактни леќи.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.