Направи проверка на видот! 66% попуст на оптометриски преглед во Оптика ММ во вредност од 900 ден. по цена од 310 ден.

Цена

310 ден.

Вредност

900 ден.

Попуст

66%

Заштеда

590 ден.

Купени: 88

 • Оптика ММ (ТЦ Бисер)

  Одведи ме таму

  077 913 030, 02 245 5499

 • Оптика ММ (Порта Влае)

  Одведи ме таму

  076 233 823

Добивате

Оптометрискиот преглед вклучува:

 • компјутерска проверка и одредување на диоптрија на најнова апаратура
 • биомикроскопски преглед
 • кератометрија/преглед за контактни леќи
 • одредување на рефракциски статус
 • одредување на видна острина (визус)
 • мерење на очен притисок 

*Бесплатна обука за користење на контактни леќи

Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.10.2022 до 30.04.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходно закажување на термин
 • Во двата салони на Оптика ММ во ТЦ Бисер и во Порта Влае се вршат оптометриски прегледи со претходно закажан термин
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Во срцето на Аеродром, во ТЦ Бисер, Оптика ММ постои на македонскиот пазар од 2004-та година, со една јасна цел: да нуди квалитетни производи, здрави за сечии очи, со изработка на најбрз и најефективен начин. Брза изработка на очила со најсовремена машина која е роботски прецизна и многу брза-15минути. Во својот широк асортиман нуди женски, машки и детски диоптерски очила, очила за сонце и сите типови на контактни леќи. По 18 години постоење се отвара и втората продажна единица во Порта Влае. (веднаш до Комерцијална Банка)

Притоа располага со широка палета на високо квалитетни и познати брендови, за кои и за дел е самиот екслузивен застапник и дистрибутер. Тука спаѓаат: Ray Ban, Armani, Vogue, William Morris London, Chantal Thomass, Azzaro, Emporio Armani, Versace, Dolce & Gabbana, Arnette, Police, Fratelli Rossetti, Daniel Duff, Carrera, Diesel, Liu Jo, Lacoste, Zilli, Oakley, Gucci, Ralph Lauren, Sheri Hill, Loris Azzaro, Polaroid.

Оптика ММ не располага само со очила, туку и со контактни леќи и стакла кои го корегираат видот. (Essilor, Zeiss, LTL-Italia, Gross)

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.