Балкан Фест во Банско (01.09-03.09.2017)! 29% попуст на 2 ноќевања со појадок и вечера + користење на СПА центарот во Orbilux Hotel 3* во вредност од 2790 ден. (45 еур) по цена од 1984 ден. (32 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Балкан Фест во Банско (01.09-03.09.2017)! 29% попуст на 2 ноќевања со појадок и вечера + користење на СПА центарот во Orbilux Hotel 3* во вредност од 2790 ден. (45 еур) по цена од 1984 ден. (32 еур)

Цена

1,984 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,790 ден.

Попуст

29%

Заштеда

806 ден.

Купени : 4

 • str. Todorni ochi 7, Bansko 2770, Банско Бугарија

 • +359 749 95037

 • reservations@orbilux.bg

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • 2 ноќевања со појадок и вечера
 • Користење на спа центарот (базен, сауна, парна бања, фитнес центар)
 • Кабловска телевизија
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и данок

+ 20% попуст на масажа
+ 20% попуст на ресторанот и лоби барот


Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.09.2017 до 03.09.2017
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Сместувањето е во студио, при максимална исполнетост на собата
 • За закуп на студио потребно е да купите два купони, односно да престојуваат две лица
 • За деца до 2.99 год. сместувањето е бесплатно
 • За дете од 3 до 12.99 год. се доплаќа 15 евра на база ноќевање со појадок и вечера
 • За дете над 13 години и трето возрасно лице потребно е да се купи ваучер
 • За сместување во апартман потребна е доплата од 5 евра на ден
 • Сите доплати се вршат во хотелот на рецепција
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот најдоцна до истекот на рокот истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Појадокот и вечерата се на блок маса или по претходно изготвено сет мени, во зависност од исполнетост на капацитетите на хотелот.

Хотелот Орбилукс е лоциран на 500 метри од гондолата во Банско и на 1.5 км од стариод град на Банско. Нуди загреан внатрешен базен, ресторан, градина и интернет. Располага со модерно опремени апартмани и студија со кујна, фрижидер, трпезарија, тераса и телевизор. Во голем број од собите има и машина за перење алишта. Спа центарот во хотелот опфаќа сауна и парна бања. На располагање е и фитнес центар и место за масажи.

Ресторанот на хотелот нуди традиционална бугарска храна, сезонски јадења и мени за деца. Хотелот располага и со детско катче и соби за игри.

Во хотелот има 24 часовно обезбедување.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ