Spring SPA&Relax Акција! Одморете се во Банско (01.05 - 30.06.2018)! До 38% попуст на ноќевање по избор: ноќевање со појадок и вечера или ноќевање со појадок, ручек и вечера + користење на СПА центарот во Orbilux Hotel 3*

РАСПРОДАДЕНО

Spring SPA&Relax Акција! Одморете се во Банско (01.05 - 30.06.2018)! До 38% попуст на ноќевање по избор: ноќевање со појадок и вечера или ноќевање со појадок, ручек и вечера + користење на СПА центарот во Orbilux Hotel 3*

Цена

1,240 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,984 ден.

Попуст

38%

Заштеда

744 ден.

 • str. Todorni ochi 7, Bansko 2770, Банско Бугарија

 • +359 749 95037

 • reservations@orbilux.bg

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевање во студио со појадок и вечера, цена: 1984 ден.(32 еур) 1240 ден.(20 еур)
 • Ноќевање во студио со појадок, ручек и вечера, цена: 2294 ден.(37 еур) 1550 ден.(25 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Користење на СПА центарот (базен, сауна, парна бања, фитнес центар)
 • Кабловска телевизија
 • Интернет
 • Отворен паркинг
 • Осигурување
 • Туристичка такса

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2018 до 30.06.2018
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Сместувањето е во студио, при максимална исполнетост
 • За закуп на студио потребно е да купите два купони, односно да престојуваат две лица
 • Доплати во хотелот:
 • За деца до 2.99 год. сместувањето е бесплатно
 • За дете од 3.99 до 12.99 год. се доплаќа 10 евра за ноќевање со појадок и вечера и 12,5 евра за ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • Трето возрасно лице и дете над 13 год. потребно е да купи ваучер
 • За сместување во апартман потребна е доплата од 10 евра на ден
 • Сите доплати се вршат во хотелот на рецепција
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот најдоцна до истекот на рокот истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Појадокот, ручекот и вечерата се на блок маса или по претходно изготвено сет мени, во зависност од исполнетост на капацитетите на хотелот.

 • Појадок (8:00 - 10:00)
 • Ручек (12:30 - 14:00)
 • Вечера (19:00 - 21:00) 

Хотелот Орбилукс е лоциран на 500 метри од гондолата во Банско и на 1.5 км од стариод град на Банско. Нуди загреан внатрешен базен, ресторан, градина и интернет. Располага со модерно опремени апартмани и студија со кујна, фрижидер, трпезарија, тераса и телевизор. Во голем број од собите има и машина за перење алишта. Спа центарот во хотелот опфаќа сауна и парна бања. На располагање е и фитнес центар и место за масажи.

Ресторанот на хотелот нуди традиционална бугарска храна, сезонски јадења и мени за деца. Хотелот располага и со детско катче и соби за игри.

Во хотелот има 24 часовно обезбедување и подземен паркинг. Опрема за скијање може да се изнајми од самиот хотел.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ