Релаксација во Банско во Септември! 77% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарoт во Orbilux Hotel 3* во вредност од 6014 ден. (97 €) по цена од 1364 ден. (22 €)

Цена

1364 ден.

Вредност

6014 ден.

Попуст

77%

Заштеда

4650 ден.

Купени: 8

 • str. Todorni ochi 7, Bansko

  Одведи ме таму

  +359 749 95037

  reservations@orbilux.bg

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • HB ноќевање (со појадок и вечера)
 • Користење на СПА центарот (базен, сауна, парна бања, фитнес центар)
 • Кабловска телевизија
 • Интернет
 • Отворен паркинг
 • Осигурување
 • Туристичка такса, ДДВ

*Во периодите: 06.09 - 08.09.2019 и 20.09 - 22.09.2019 потребен е престој од минимум 2 ноќевања

*Во периодот на престој имате можност да присуствувате на Банско Балкан Фест каде ќе настапуваат Цеца и Саша Матич (Место на одржување: градски стадион Свети Петар; Влез: бесплатен; Почеток: 19:00ч.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.09.2019 до 30.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Понудата важи при максимална исполнетост на сместувачкиот капацитет
 • Во периодите: 06.09 - 08.09.2019 и 20.09 - 22.09.2019 потребен е престој од минимум 2 ноќевања
 • Сместувањето е во студио
 • Капацитет за сместување во апартман - 2 возрасни + 2 деца до 12 години, или 3 возрасни
 • Понудата важи при при минимум 2 ноќевања, односно потребно е да купите минимум 2 купони по лице
 • Појадокот и вечерата се на шведска маса или одредено мени според исполнетите капацитети на хотелот
 • Доплати:
 • Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од цената за возрасен
 • Трето возрано лице плаќа редовен купон
 • Доплата за апартман - 6 евра на ден
 • Сите доплати се вршат во хотелот на рецепција
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Започнување на сместувањето со вечера на денот на сместувањето, и завршуваат со ручек на денот на напуштање на коктелот
 • Доколку не го искористите купонот најдоцна до истекот на рокот истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Појадокот и вечерата се на блок маса или по претходно изготвено сет мени, во зависност од исполнетост на капацитетите на хотелот.

Хотелот Орбилукс е лоциран на 500 метри од гондолата во Банско и на 1.5 км од стариод град на Банско. Нуди загреан внатрешен базен, ресторан, градина и интернет. Располага со модерно опремени апартмани и студија со кујна, фрижидер, трпезарија, тераса и телевизор. Во голем број од собите има и машина за перење алишта. Спа центарот во хотелот опфаќа сауна и парна бања. На располагање е и фитнес центар и место за масажи.

Ресторанот на хотелот нуди традиционална бугарска храна, сезонски јадења и мени за деца. Хотелот располага и со детско катче и соби за игри.

Во хотелот има 24 часовно обезбедување и подземен паркинг. Опрема за скијање може да се изнајми од самиот хотел.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.