85% попуст на комплетен специјалистички ортодонтски преглед во ПЗУ Ортодонција во вредност од 1000 ден. по цена од 150 ден.

РАСПРОДАДЕНО

85% попуст на комплетен специјалистички ортодонтски преглед во ПЗУ Ортодонција во вредност од 1000 ден. по цена од 150 ден.

Цена

150 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,000 ден.

Попуст

85%

Заштеда

850 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 5

 • ул. Огражден бр. 2-1/12

 • 02 3071 728

 • Работно Време:

  Пон - Пет: 09:00 - 12:00 и 17:00 - 20:00 ч. Саб: 09:00 - 12:00 ч.

Добивате

Комплетен ортодонтски преглед:

 • Анализа на физиономија на лицето и негово движење
 • Интраорален наод (анализа на распоредот и поставеноста на забите, недостиг на заб или прекуброен заб)
 • Рентген снимка - по потреба
 • Земање на анатомски отпечаток на горна и долна вилица
 • Изработка на студио модели и нивна анализа
 • Изготвување комплетен план за ортодонски третман со мобилни и фиксни апарати од стручен и професионален тим

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.09.2017 до 31.10.2017
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Работно време: Пон - Пет: 09:00 - 12:00 и 17:00 - 20:00ч. Саб: 09:00 - 12:00 ч.

Опис

Професионална услуга од тим со долгогодишно искуство во специјалистичка ординација по ортодонција "ПЗУ Ортодонција" со сопствена современа опремена заботехничка лабораторија и склучен договор со ФЗОМ. 
ПЗУ Ортодонција е прва приватна ортодонтска ординација во РМ, основана во 1992 год. од Прим. Др. Ристо Каркалашев. Основната дејност на ПЗУ Ортодонција е вршење на специјалистички ортодонтски услуги како изработка и терапија со фиксни, мобилни и миофункционални ортодонтски апарати и други ортодонтски процедури и услуги. Покрај ортодонтските услуги, ортодонцијата ги нуди и врши следните стоматолошки услуги:

 • Пломбирање со високо естетски композитни пломби
 • Ендодонтско лечење на заби
 • Екстракции на млечни и трајни заби
 • Чистење на забен камен, полирање и обработка на парадонтални џебови
 • Изработка на класични, парцијални и тотални протези
 • Изработка на визил протези
 • Изработка на метал - керамички коронки и мостови
 • Изработка на високо естетски без метални керамички коронки и мостови
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ